Ви вирішили покінчити з дієтичною газованою водою? Відмінна ідея! Можливо, вам ніяк не вдавалося позбутися від ненависних кілограмів або ваш шлунок більше не в змозі перетравлювати цей довгий список всіляких інгредієнтів. А може, ви занадто часто чули про шкоду газованої води.

Як би там не було, незалежно від причини, виключивши дієтичну газовану воду зі свого раціону, ви поліпшите своє здоров’я від голови до п’ят. Дослідження дієтичної газованої води знаходиться ще на початковому етапі, але отриманих даних вже достатньо для того, щоб ви самі усвідомили всю користь від заміни баночки содової несолодким чаєм з льодом.

Мігрень проходить, увага загострюється

Існує думка, що відмова від дієтичної газованої води може супроводжуватися головним болем, але це міф. І зараз, після того, як ви покінчили з цією шкідливою звичкою, ви, можливо, вперше усвідомлюєте наскільки чітко і ясно тепер ви мислите.

Відповідно до огляду в Європейському журналі клінічного харчування це відбувається через те, що хімічна речовина, з якої складається штучний підсолоджувач – аспартам, здатна змінювати хімічні речовини мозку, нервові сигнали і впливати на центр задоволення мозку. Це і приводить до головного болю, тривоги і безсоння. У 2013 році випробування над тваринами показали, що щури, які пили дієтичну колу, мали пошкоджені клітини і нервові закінчення в мозочку – в частині мозку, що відповідає за моторику.

Смакові рецептори загострюються

Їжа

Ні, це не плід вашої уяви: дійсно, без звичного вам глотка дієтичної газованої води, ви можете раптом виявити, що їжа володіє багатим смаком – тонким і насиченим. Штучні підсолоджувачі у вашій дієтичній газованій воді своєю величезною дозою цукру пригнічують ваші смакові рецептори. Аспартам в 200 разів солодший, ніж звичайний столовий цукор. А як же штучний замінник цукру, запитаєте ви? Він в 600 разів солодший. Знімки мозку показують, що при споживанні дієтичної газованої води відбуваються зміни в рецепторах солодкого: дієтична газована вода не задовольняє нашу потребу до солодкого, а лише продовжує потяг до нього.

Хізер Бейнбридж, зареєстрований дієтолог з Медичного центру по контролю ваги Колумбійського університету: «Ми постійно бачимо, як в процесі відмови від газованої води наші пацієнти змінюють свої смакові переваги у виборі перекусу. Замість того, щоб мучитися від бажання з’їсти що-небудь солодке або солоне, як наприклад: кренделі або чіпси, вони роблять вибір на користь яблука або сиру. І коли вони знову пробують дієтичну газовану воду, вона їм здається нестерпно солодкою».

Зміцнюються кістки

Кращий спосіб зміцнити кістки і знизити ризик переломів – це відмовитися від вживання газованої води. Одне з досліджень 2014 року виявило, що щоденне вживання газованої води підвищує ймовірність перелому стегна на 14% для жінок в періоді постменопаузи. Інше дослідження показало, що літні жінки, які пили колу, мали більш низьку мінеральну щільність кісткової тканини на стегнах. Поки не до кінця ясно, чому ж газована вода володіє таким ефектом, але наука досить чітко вказує на те, що звичка вживати газовану воду послаблює ваші кістки.

Ваги, нарешті йдуть у правильному напрямку

Схуднення

Ви могли почати пити дієтичну газовану воду, щоб прискорити схуднення, але результат від повної відмови вживання газованих напоїв може приємно здивувати вас. Недавнє дослідження, що тривало 9 років, виявило, що у літніх людей, які вживали дієтичну газовану воду, продовжував накопичуватися жир в області живота. До наукової роботи додалося ще одне дослідження, яке виявило, що щоденне споживання дієтичної газованої води на 65% підвищує ваші шанси наступні 10 років страждати від ожиріння. А наукова робота, опублікована в журналі Лікування діабету, довела, що щоденне вживання дієтичних безалкогольних напоїв супроводжується метаболічним синдромом – ожирінням, а також високим кров’яним тиском, високим рівнем тригліцеридів – все це призводить до серцевих захворювань і діабету.

Ваше ставлення до їжі змінюється

Через те, що дієтичні газовані напої не мають калорій, люди думають, що можуть час від часу побалувати себе цим напоєм, вважає дієтолог Бейнбрідж. Вона часто була свідком того, як пацієнти, які п’ють дієтичну газовану воду, вибирають шкідливу їжу, таку як: гамбургер і картопля фрі, кусок торта або картопляні чіпси. Ці люди думають, що вони можуть дозволити собі зайві калорії. До того ж, газована вода – вірний супутник нездорової їжі.

«Деколи такий неправильний вибір і визначає наші харчові звички», – говорить вона. «Ви просто звикаєте пити газовану воду з чіпсами, картоплею фрі або чимось солодким. Але варто вам виключити газовану воду зі свого раціону, і ви покінчите зі звичкою їсти шкідливу їжу.

Ви не п’янієте

Це факт: дієтична газована вода змушує вас швидше п’яніти. Коли ви змішуєте дієтичну газовану воду з алкоголем, ваш шлунок порожніє набагато швидше, ніж, якби ви пили звичайну газовану воду. Згідно з австралійським дослідженням в Американському журналі медицини це призводить до різкого збільшення концентрації алкоголю в крові. Теж саме чекає вас при додаванні кофеїну. Інше дослідження в журналі Алкоголізм: клінічні і експериментальні дослідження показали, що завсідники бару, які змішують напої з дієтичною колою, напивалися набагато легше і частіше. Який же найкращий вибір при змішуванні напоїв? Газована вода з натуральним змістом цукру і некалорійна.

Знижується ризик відкладення жирів і діабету

Наші гормони здатні пояснити цей неймовірний парадокс, чому люди набирають вагу, коли вони переходять на дієтичну газовану воду?

Дослідження в журналі Лікування цукрового діабету показали, що випиваючи дві третини дієтичної газованої води перед їжею, ви стимулюєте підшлункову залозу на вироблення великої кількості жиро-запасаючого гормону – інсуліну. Коли ж підшлункова залоза не встигає виробляти інсулін для того, щоб контролювати рівень цукру в крові, в гру вступає діабет. Недавнє дослідження в Японії виявило, що чоловіки середнього віку, які щодня протягом 7 років пили 1 або кілька дієтичних газованих напоїв були більш схильні до розвитку діабету 2 типу.

Поліпшення функціонування нирок

Тепер, коли вашому тілу можна забути про всі ці важко-вимовні інгредієнти дієтичної газованої води, ваші нирки можуть повернутися до своїх нормальних функцій: очищення від токсинів, стабілізації артеріального тиску, і поглинання мінералів. Одне з досліджень, в якому використовувалися дані за 11 років, виявило, що жінки, які пили від 2-х порцій або більше дієтичної газованої води, подвоїли свої шанси на зниження функції нирок.

Джерело: zdorovieinfo