ГоловнаНовини Здоров'яЧому болять ноги: найпоширеніші причини

Чому болять ноги: найпоширеніші причини

Болі в ногах є симптомом, який може сигналити про різні порушення в організмі: наприклад, це можуть бути збуджені м’язи, варикозне розширення вен та інші венозні порушення. Також в списку причин-артрит, синдром неспокійних ніг, діабет.

Біль в ногах

Біль в ногах – дуже різноманітний симптом. Спектр відчуттів включає всі гострі і раптові болі, спастичні болі, болі в спокої і в положенні лежачи. Залежно від причини, на додаток до болю в ногах можуть виникати інші симптоми: набряки, важкість, почервоніння.

Чому можуть боліти ноги? Точну причину може здатися тільки обстеження у лікаря, оскільки тригерами неприємних відчуттів можуть бути багато обставин, включаючи травми і приховані порушення або захворювання.

Найбільш поширеними є такі фактори болю в ногах.

Читайте також:  Популярний продукт виявився ефективним засобом від болю в спині

Крепатура. Вона ж біль в м’язах: такий біль в ногах виникає після надмірного навантаження і зазвичай проходить сам собою після періоду відпочинку.

Перелом кістки: біль виникає під час руху і додатково супроводжується набряком, а також обмеженням рухливості.

Пошкодження зв’язок і сухожиль: відчувається колючий біль, обмежується рухливість, розвивається набряк.

Травми суглобів: розтягнення зв’язок гомілковостопного суглоба, кульшового та колінного суглобів – все це також викликає біль в ногах і, крім нього, веде до обмеженої рухливості.

Грижа міжхребцевих дисків і роздратування спинного нерва через пошкоджених хребців, ішіас: ці порушення сприяють болю, який асоціюється з палінням, описується пацієнтами як пекуча. Така біль часто іррадіює в стегно, іноді в ступню, також можуть виникати оніміння або поколювання.

Читайте також:  Дві головні ознаки того, що з печінкою почалися проблеми

Тромбоз глибоких вен: його симптоми порівнянні з болем в м’язах, але, крім цього, можуть мати місце раптове відчуття напруги і тяжкості в одній нозі, підвищеної температури кінцівки.

Тромбофлебіт: біль зазвичай виникає уздовж вени, і уражена при цьому буває тільки одна нога. Біль починає відчуватися раптово, разом з ним в нозі відчувається якийсь натяг, вена твердне, а шкіра на ураженій ділянці стає теплою і почервонілою.

Кульгавість (захворювання периферичних артерій): біль викликається порушенням кровообігу, виникає в одній нозі при ходьбі і проходить, якщо людина зупиняється на кілька хвилин.

Варикозне розширення вен: типовим є видиме розширення вен і відчуття напруги і тяжкості, особливо в області гомілки. Скарги на нездужання зазвичай зникають при лежачому положенні.

Читайте також:  Восени в Україні чекають схожий на коронавірус грип "Гонконг", – лікарка

Судоми: м’язові спазми ніг особливо часто проявляються вночі у формі сильного, раптового нападу болю. Причини таких судом різні: від нестачі магнію в організмі до захворювань – наприклад, хвороби печінки, епілепсії.

Синдром неспокійних ніг: для нього характерний біль в обох ногах, особливо в спокої і в положенні лежачи, як правило вночі. Також виникає сильне бажання рухати кінцівками. Даний синдром у багатьох випадках є наслідком неврологічних або метаболічних порушень.

Остеоартрит: при остеоартриті колінного суглоба типовий так званий болючий початок, коли біль дає себе знати вранці після пробудження або після тривалого періоду відпочинку.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News