Кардіолог Інна Жевагіна: побоюючись підвищеного холестерину, за споживанням цукру слід стежити суворіше, ніж за споживанням жиру.

Підвищений рівень холестерину є одним із факторів судинних патологій, хвороб серця та мозку. В інтерв’ю лікаря Інни Жевагіної прозвучало нагадування про те, що на вміст холестерину можуть впливати харчові звички людини.

Медик зауважила: багатьом відомо, як важливо контролювати в раціоні кількість споживаного жиру, смажених страв. Але люди часто недооцінюють, яку небезпеку може представляти для судин пристрасть до солодкого і продуктів, насичених вуглеводами, що швидко засвоюються.

«Багато хто виключає з раціону жирну, смажену їжу. Натомість потім спокійно їдять десерти. Тим більше що жиру варто боятися цукру», – сказала Жевагіна.

Лікар резюмувала: щоб захистити судини від надлишків холестерину, потрібно насамперед обмежувати споживання солодкого та борошняного (з білого борошна), не їсти такі продукти щодня або кілька разів на день. Здоров’ю судин сприяють, перш за все, продукти, багаті на клітковину.