Бляшки (атероми), які накопичуються в кровоносних судинах, що погіршує стан їх стінок, а також провідність крові, сприяють розвитку атеросклерозу та інших небезпечних патологій.

Провідною причиною смертності у всьому світі є серцево-судинні захворювання, і реагувати на них слід якомога раніше. Одна з головних кардіопатологій – ішемічна хвороба серця – виникає у зв’язку з появою та розмноженням у судинах та артеріях атером, бляшок, що формуються із надлишків холестерину, кальцію, інших речовин.

Деякі симптоми можуть говорити, що кровоносні судини забиті бляшками, повідомляє ряд видань.

Зокрема, не слід ігнорувати больові відчуття в грудях та плутане дихання – ці симптоми виникають через погіршення кровопостачання серця та легень, послаблення їх функції.

“При болю в грудях дискомфорт може також з’явитися в області щелепи, шиї, плечей або рук”, – зазначають лікарі.

Постійна втома, напади запаморочення – це ще один сигнал проблеми. Якщо кров’яні судини, що живлять серце, забиті бляшками, воно отримує менше крові і менше поживних речовин. Внаслідок нестачі харчування серцевий м’яз починає гірше справлятися з перекачуванням крові та кисню по тілу. Нестача кисню впливає почуття перевтоми.

Крім цього, на забиті бляшками кровоносні судини вказує на аритмію – порушене серцебиття. Людина може відчувати, що серце б’ється частіше або, навпаки, повільніше, або раптово приймає битися в стані спокою.