Фахівці радять не тримати у спальні речі, які сприяють нервовій напрузі чи негативним емоціям і зрештою погано впливають на сон.

Книги. У спальні не повинно бути багато книжок. Прочитати велику кількість книг найближчим часом все одно неможливо – це створює стрес, особливо неусвідомлений. Краще тримати одну-дві книги біля ліжка і читати їх. Те саме стосується журналів – краще залишити лише найактуальніші. Старі можна утилізувати чи перенести до іншої кімнати.

Письмовий стіл. Письмовий стіл у спальні? Йому краще таки знайти інше місце. Коли наші речі, які асоціюються з роботою, знаходяться поруч із ліжком, ми не можемо спати спокійно. До речі, це стосується не лише столу, а й того, де залишається ваш ноутбук. Експерти радять не тримати його на тумбочці. Усі свої робочі інструменти та атрибути слід тримати в іншій кімнаті (або, як варіант, у шафі).

Спортивне обладнання. Гантелям чи домашньому тренажеру теж не місце у спальні. Якщо ви тренуєтеся в цій кімнаті, ваш мозок не сприйматиме її як місце для заспокоєння та розслаблення.

Все, що вас лякає чи засмучує. У спальні також не повинно бути предметів, при погляді на які ви починаєте відчувати неприємні відчуття. Щоб не страждати від проблем із засинанням або поганого, неспокійного сну, ви повинні асоціювати місце, де спите, з чимось позитивним, безтурботним – з тим, що приносить відпочинок та умиротворення. Тому у спальні не повинно бути речей, які заважають цьому.

Безладно розкидані речі. Багато хто лінується або вважає безглуздим щодня акуратно складати одяг або прибирати речі в шафу. В результаті поверхні в кімнаті починають покриватися предметами гардеробу і не лише. Але безладу в спальні слід уникати, щоб мати можливість спати у спокійній обстановці. Приділяйте прибиранню кімнати хоча б п’ять хвилин до сну щовечора. Або заведіть гарний кошик із кришкою, в який можна щось кинути, якщо потрібно щось швидко прибирати, коли цього не хочеться. У вільний час або у вихідні її можна розібрати, а до цього в спальні не буде хаосу.