Купероз – це помітна неозброєним оком судинна сітка або судинні зірочки на шкірі обличчя. Не дивно, що проявляється вона найчастіше в тому випадку, якщо стінки капілярів дуже тонкі. Втрачаючи еластичність і тонус, вони втрачають здатність звужуватися під дією потужного кровотоку природним чином, порушують процес природного лімфотоку. Так з’являються внутрішні пошкодження судинних стінок, які стають причиною формування судинних зірочок.

Дерматологи сперечаються про ключовий фактор появи куперозу, але все частіше сходяться на думці, що це генетична спадковість. Крім генів, появу куперозу можуть викликати безліч причин. Наприклад, регулярні пробіжки при мінусовій температурі, вживання алкоголю, куріння, різкі і регулярні перепади температури, ультрафіолетове випромінювання, обмороження, часте відвідування лазні та сауни, любов до дуже гарячої і занадто гострої їжі. Крім того, не завжди очевидними причинами виникнення куперозу часом виявляються вагітність, менопауза і порушення менструального циклу, прийом гормональних, деяких інших лікарських препаратів, оральних контрацептивів, аутоімунні захворювання і проблеми в роботі печінки і шлунково-кишкового тракту.

Зазвичай така шкіра гіперчутлива і реагує навіть на звичний ритуал вмивання водою – свербінням і почервонінням. Якщо ж мова йде про більш глибокому очищенні шкіри за допомогою гелю – реакція виникає обов’язково. Ось чому так важливо підібрати делікатні засоби для щоденного ритуалу очищення шкіри – до речі, багато брендів сьогодні випускають засоби з урахуванням цієї потреби.

Крім того, якщо для всіх інших сироватки, креми і масла з вітаміном С є дуже бажаною рекомендацією в догляді, то для власниць шкіри з куперозом – необхідністю. Супергерой серед антиоксидантів, вітамін С, зміцнює стінки судин, робить тон обличчя однорідним і зменшує видимість почервоніння. Незайвим буде також пропивати курс вітаміну С, позначивши потрібну дозування під керівництвом вашого лікуючого терапевта.

TI’TUEL предлагает кремы от купероза для дневного и ночного ухода, которые очень хорошо подходят для кожи, склонной к куперозу.

Те ж саме стосується щоденного захисту шкіри від агресії ультрафіолету – шкіра з куперозом потребує особливо ретельного захисту протягом усього року. Тому, якщо у вас схильна до появи купероза шкіра, ви можете дозволити собі виходити з дому без SPF-кошти (неважливо – це тональне покриття або крем із захистом від сонця) тільки в тому випадку, якщо UV-Індекс на смартфоні не перевищує позначки 2.

А ось від глибоких пілінгів, спиртовмісних beauty-засобів, скрабів і гоммажів варто відмовитися: всі вони можуть стати дратівливим фактором для пошкоджених і крихких судин.

В ідеалі, щоб не провокувати посилення проблеми і поява нових почервонінь на шкірі, варто відмовитися від вживання міцного алкоголю і червоного вина, які сильно розширюють судини, віддаючи перевагу білому сухому вину. Крім того, при діагнозі “купероз” дерматологи зазвичай дають своїм підопічним такі рекомендації:

  • Зменшити час перебування на пляжі в умовах активного сонця. Якщо ви все ж не можете відмовитися від задоволення поніжитися на білому піску біля моря, вибирайте найвищий фактор захисту-SPF 50.
  • Поекспериментувати з продуктами на кухні, відмовившись від великої кількості гострих спецій в кожній страві, – вони стимулюють кровотік в судинах, посилюючи прояв куперозу.
  • Відмовитися назовсім від відвідування лазні та сауни. Або ж вибирати хаммам з невисокими температурами, який за рахунок вологості легше переноситься організмом.
  • Бути гранично обережними при виборі гаджетів-щіточок для очищення шкіри. Якщо щетинки щіточки зроблені з нейлону – вони вам навряд чи підходять.
  • Не записуватися на процедури агресивної лазерної шліфовки, серединних і глибоких пілінгів, а також beauty-процедури, де присутні розігріваючі засоби або елементи. Або, якщо в цьому є гостра, на ваш погляд, необхідність, зробити це під керівництвом грамотного фахівця. Замість цього вам точно підійде фототерапія, яка сприяє зміцненню стінок судин і їх тонусу, зменшує вираженість почервоніння і робить шкіру менш чутливою.

*На правах реклами