Пієлонефрит – широко поширене захворювання нирок, що зустрічається у дорослих і у дітей (у жінок і дівчаток в кілька разів частіше, ніж у хлопчиків і чоловіків), що представляє собою запальний процес в нирковій балії і чашечках.

Захворювання має бактеріальну природу, найчастіше його збудниками є ентеробактерії (ентерококи, протеї), а також стафілокок і синьогнійна паличка. Збудники пієлонефриту зазвичай потрапляють в нирки з потоком крові з інших, наявних в організмі вогнищ запалення.

Набагато рідше захворювання розвивається як ускладнення уретриту і циститу – так званий висхідний пієлонефрит. Ось чому для профілактики цього захворювання потрібно проводити своєчасне лікування будь-яких запальних процесів (карієс, тонзиліт і т.д.), а також вживати профілактичних заходів проти їх розвитку в організмі.

У жінок пієлонефрит досить часто розвивається або загострюється при вагітності, коли весь організм, і нирки зокрема, відчуває підвищені навантаження. Зустрічається він і у дітей, але досить рідко.

Симптоми пієлонефриту

Їх можна розділити на місцеві і загальні.

Основними місцевими симптомами пієлонефриту є болі різної інтенсивності, від незначних до дуже сильних. Біль, як правило, тупий, ниючий, іноді носить характер періодичних нападів. Локалізація болю, зазвичай, в області попереку, з боку ураженої нирки (при двосторонньому пієлонефриті – з обох сторін). При пієлонефриті у дітей характерною ознакою є абдомінальна локалізація болю (тобто болить не поперек, а живіт).

Загальні симптоми пієлонефриту, найбільш сильно виражені у дітей і молодих пацієнтів (у осіб похилого віку симптоматика зазвичай більш згладжена), схожі з ознаками інтоксикації. Температура тіла підвищується до 38-40 градусів, хворі відчувають озноб, слабкість, апетит знижується, іноді виникає нудота і блювота.

Такі ознаки характерні не тільки для гострого або хронічного пієлонефриту. Вони часто спостерігаються при різних захворюваннях. Ось чому при їх появі слід якомога швидше звернутися до лікаря, який виконає діагностику і призначить лікування. Адже пієлонефрит – захворювання підступне, що загрожує серйозними ускладненнями, особливо при вагітності.

Найбільш грізним ускладненням може стати сепсис (загальне зараження), здатний викликати смерть хворого. Але навіть якщо цього не станеться, якщо не почати його лікувати своєчасно, він неминуче перейде в хронічну форму. А вилікувати хронічний пієлонефрит набагато важче. Хронічний пієлонефрит протікає приховано, нагадуючи про себе тупими ниючими болями в попереку; періодично загострюючись, він має симптоматику гострого пієлонефриту.

Лікування пієлонефриту

Сподіватися, що ви зможете самостійно вилікувати це захворювання – не варто. Йдучи таким шляхом, ви досягнете лише того, що гострий пієлонефрит перейде в хронічний, який набагато важче вражає тканини нирок, послаблює їх функціонування. Пам’ятайте, що лікування хронічного пієлонефриту зажадає набагато більше часу і буде більш складним і дорогим.

Чому це так?

  • По-перше, гострий пієлонефрит, як уже було сказано, може бути викликаний цілою групою збудників. Для успішного лікування гострого пієлонефриту необхідно, як мінімум, розібратися, з чим боротися;
  • По-друге, пієлонефрит може мати найрізноманітніші форми, деякі з них вимагають оперативного реагування.
  • По-третє, як згадувалося вище, пієлонефрит може мати симптоми, подібні з ознаками зовсім інших захворювань. Почавши його самостійне лікування, яке буде неефективним, ви можете упустити час і запустити хворобу.
  • Нарешті, в цілому ряді випадків лікування пієлонефриту повинно проводитися з урахуванням стану хворого, наприклад, при вагітності або при наявності іншого захворювання у дітей, коли цілий ряд препаратів – протипоказаний.

Таким чином, ми хочемо довести до Вас просту думку: як лікувати пієлонефрит – знає тільки лікар. Тому, запідозривши у себе гострий пієлонефрит захворювання, виявивши симптоми, описані вище, ви повинні якомога швидше звернутися до фахівців.

Тільки так ви зможете вберегтися від великих неприємностей зі здоров’ям, так як правильно діагностувати і успішно лікувати гострий і хронічний пієлонефрит можливо тільки в добре обладнаній клініці з сучасним діагностичним і медичним обладнанням і з кваліфікованим лікарським і лабораторним персоналом. Причому чим раніше почнеться лікування, тим краще для хворого.

Самостійно, до звернення до лікаря, можна лише змінити дієту, виключивши з неї алкоголь, жирні, гострі, смажені страви, копченості, збільшивши добове споживання води до рекомендованої норми (два літри на добу) або навіть вище. Однак, повторимо, ніякі самостійно вживані заходи до лікування захворювання не приведуть, чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим краще.

Пиелонефрит почек – это инфекционное заболевание почек, которое возникает при поражении органа патогенными микроорганизмами. Канефрон® Н* назначают при воспалительных заболеваниях почек, так как он обладает оптимальным комплексом эффектов на почки.

*Имеются противопоказания, необходима консультация специалиста

*На правах рекламы