Одна жінка після виходу на пенсію через безсоння стала ночами постійно сидіти в телефоні. Через деякий час у неї знайшли глаукому на обох очах. Лікарі сказали, що на це міг вплинути гаджет. І це лише одна із причин, чому краще відкласти смартфон перед сном подалі.

У ході одного наукового дослідження з’ясувалося, що лише 8 хвилин зі смартфоном перед сном збуджують організм людини більш ніж на годину. І це призводить до порушення біологічного годинника.

Також через користування гаджетом перед сном тривалість фази швидкого сну знижувалася на 14%.

Якщо ви будете щовечора перед сном проводити «в телефоні», то у вас можуть виникнути проблеми зі здоров’ям.

Читайте також:  Здоров'я легень: 5 ознак небезпечної дихальної недостатності

Хвороби очей. Якщо довго дивитися на екран смартфона, який знаходиться близько, то функції циліарного м’яза (завдяки якому ми можемо фокусуватися на близьких та далеких об’єктах) погіршуються. В результаті у людини втомлюються очі та виникає затуманений зір. Ще в деяких, хто сидить у телефоні з вимкненим світлом, виникає роздратування в області жовтої плями сітківки. Це призводить до хвороб очей, через які можна засліпнути.

Погіршення стану шкіри. Екран смартфон випромінює синє світло. Це світло швидше проникає глибоко у шкіру і призводить до окисного пошкодження ДНК. У результаті знижується синтез колагену та еластину, шкіра стає грубою, а її пори – розширеними. Крім того, через синє світло шкіра темніє і старіє швидше.

Читайте також:  Чому нічні перекушення змушують повніти

Мігрень. Пов’язано це з тим, що через вплив синього світла від екрану може бути важко заснути, а сам мозок перебуває у збудженому стані.

Хвороби суглобів. При користуванні смартфоном ми зазвичай опускаємо голову, а це навантажує шийний відділ хребта. Надалі це може негативно вплинути на здоров’я. Через те, що виконуються також інтенсивні рухи пальцями, може виникнути запалення з болем у суглобах, набряками, обмеженням рухливості.