Одна жінка після виходу на пенсію через безсоння стала ночами постійно сидіти в телефоні. Через деякий час у неї знайшли глаукому на обох очах. Лікарі сказали, що на це міг вплинути гаджет. І це лише одна із причин, чому краще відкласти смартфон перед сном подалі.

У ході одного наукового дослідження з’ясувалося, що лише 8 хвилин зі смартфоном перед сном збуджують організм людини більш ніж на годину. І це призводить до порушення біологічного годинника.

Також через користування гаджетом перед сном тривалість фази швидкого сну знижувалася на 14%.

Якщо ви будете щовечора перед сном проводити «в телефоні», то у вас можуть виникнути проблеми зі здоров’ям.

Хвороби очей. Якщо довго дивитися на екран смартфона, який знаходиться близько, то функції циліарного м’яза (завдяки якому ми можемо фокусуватися на близьких та далеких об’єктах) погіршуються. В результаті у людини втомлюються очі та виникає затуманений зір. Ще в деяких, хто сидить у телефоні з вимкненим світлом, виникає роздратування в області жовтої плями сітківки. Це призводить до хвороб очей, через які можна засліпнути.

Погіршення стану шкіри. Екран смартфон випромінює синє світло. Це світло швидше проникає глибоко у шкіру і призводить до окисного пошкодження ДНК. У результаті знижується синтез колагену та еластину, шкіра стає грубою, а її пори – розширеними. Крім того, через синє світло шкіра темніє і старіє швидше.

Мігрень. Пов’язано це з тим, що через вплив синього світла від екрану може бути важко заснути, а сам мозок перебуває у збудженому стані.

Хвороби суглобів. При користуванні смартфоном ми зазвичай опускаємо голову, а це навантажує шийний відділ хребта. Надалі це може негативно вплинути на здоров’я. Через те, що виконуються також інтенсивні рухи пальцями, може виникнути запалення з болем у суглобах, набряками, обмеженням рухливості.