Якщо ви починаєте тренуватися, то обов’язково зверніть увагу на ці пункти. Вони допоможуть вам уникнути неприємних наслідків для здоров’я у майбутньому.

Почати тренуватися ніколи не пізно. Головне – уникати помилок, які перераховані нижче. Про них розповів фітнес-тренер Ентоні Дж. Юнг.

Рідкісні розтяжки. Розтяжка може творити дива з вашим тілом: м’язами, суглобами тощо. До того ж іноді вона допомагає уникнути болю та травм.

Нестача кардіо. Подібні тренування забезпечують безліч переваг. Це покращення здоров’я серця, фізичної форми, стану мозку. Також ви з кардіо швидше відновлюватиметеся після важкого тренування, пише Eat This, Not That.

Занадто багато пауерліфтингу. Це присідання зі штангою на спині, жим лежачи, станова тяга. Дані вправи роблять сильнішими, але якщо вам не вистачає рухових здібностей, то вони можуть зашкодити суглобам.

Ігнорування харчової нестерпності. Краще ведіть щоденник і відстежуйте, які продукти змушують вас почувати себе погано, викликають здуття, сонливість тощо.

Очікування багато чого за короткий термін. Якщо людина дуже швидко привела себе у форму і їй не знадобився для цього десяток років, то або вона щось приховує, або в неї щось не так з генетикою. На серйозні зміни в тілі підуть роки, тому будьте готові виробити навички, які приведуть вас до мети.

Відмова від медитації. Медитація допоможе покращити психічне здоров’я.

Постійне подолання себе. Якщо ви відчуєте себе погано під час тренування, краще не продовжуйте її, а йдіть додому. Пам’ятайте, що якщо ви зробите гірше, залишитеся без спорту не на один день, а на кілька тижнів або місяців.