Додавання кави в щоденний раціон може допомогти схуднути, позбутися від жирових відкладень – кілька досліджень пов’язали вживання кави зі зменшенням жиру на животі і кращою втратою загальної ваги.

Вчені нагадують, що додаткова щоденна чашка напою (без цукру, вершків) може бути засобом зменшення скупчень жиру на животі.

“Вживання кави три рази на день знижує жир на животі у жінок”, – цитує фахівців Times Now.

Ряд досліджень показав, що вживання кави корелює зі скороченням жиру на животі і більш інтенсивною втратою ваги. Даний ефект забезпечується речовиною – стимулятором кофеїном – він прискорює обмінні процеси, що активізує і витрата жиру. Кофеїн міститься майже у всіх комерційних добавках для спалювання жиру.

Ще одна корисна якість кави – напій забезпечує відчуття ситості, що допомагає менше їсти, сприяє зниженню ваги. Згідно з даними Національного дослідження здоров’я і харчування, жінки віком від 20 до 44 років, щодня випивають дві-три чашки кави, демонструють найнижчий рівень жиру в організмі найнижчий. Також встановлено, що середній показник загального жиру в організмі на 2,8 відсотка нижче у жінок різного віку, які випивають дві-три чашки кави в день, в порівнянні з жінками будь-якого віку, які не п’ють каву.

Інша робота, опублікована виданням The Journal of Nutrition, виявила: у жінок віком 45-69 років, які вживали чотири і більше чашки кави, відсоток ожиріння був на 4,1 відсотка нижче, ніж у тих, хто не пив напій.

“Отримані дані дозволяють вважати, що кава містить, крім кофеїну, інші біоактивні сполуки, які регулюють вагу – потенційно вони можуть використовуватися як засіб проти ожиріння”, – заявили дослідники.

Крім здатності прискорювати спалювання жиру, включаючи відкладення на животі, кава може надавати і інші оздоровчі ефекти. Його пиття підвищує рівень енергії, покращує фізичну працездатність, підсилює захист організму від розвитку діабету 2 типу, деменції, хвороб серця і печінки. Цьому сприяє те, що кава містить кілька потужних антиоксидантів і поживних речовин, таких як рибофлавін (B2), пантотенова кислота (B5), ніацин (B3), магній, марганець, калій.

Але важливо пам’ятати, що організм може мати підвищену чутливість до кофеїну і погано переносити ароматний напій. До того ж кава може бути небезпечним під час вагітності. Деякі дослідження пов’язують активне споживання кави з ослабленням кісткової тканини, підвищеним занепокоєнням і нервозністю.