Як повідомляє Daily Express, правильно діагностувати початок розвитку онкологічного захворювання за симптомами не так просто. Адже фахівці мають знати, що саме вони шукають.

Але є одна ознака, яка вказує на серйозне захворювання, яке з’являється у нічний час.

Як повідомляє доктор Дебора Лі (Deborah Lee) з онлайн-аптеки Dr Fox, нічний час у принципі має стати часом, на якому варто сконцентруватися при діагностиці:

– Більшість симптомів раку посилюються саме вночі, – розповіла вона. – Є незаперечні свідчення того, що ракові клітини швидше зростають саме у нічний час. Але все одно треба проводити додаткові дослідження.

Лікарка розповіла, що найпоширенішим симптом виступає саме надмірне потовиділення в нічний час, коли людина спить. Лікарі загальної практики вже ідентифікували нічне потовиділення як «попереджувальний симптом».

– Так, це дуже серйозний симптом, який якраз і вказує на наявність захворювання, – пояснила вона. – Поту буває так багато, що постільна білизна їм просочується наскрізь. Людина так сильно потіє, що їй доводиться вставати, йти в душ і заново стелити чисті простирадла.

Лікар підкреслила, що до потовиділення ночами треба ставитися дуже серйозно.

Насторожитися треба у тому випадку, якщо воно з’являється регулярно.

– Йдеться про те, що це відбувається щоночі, – розповіла вона. – Поту так багато, що від цього ви прокидаєтеся. Також воно може супроводжуватися жаром.

Такий піт може свідчити про рак нирок, і рак яєчників та печінки. Також це може бути першою ознакою раку крові (лейкемії) або раку лімфатичної системи (лімфоми).

– Серед додаткових симптомів можуть спостерігатися жар, втрата ваги, втома та свербіж шкіри, – розповіла доктор Лі. – Незважаючи на те, що потовиділення виступає як симптом онкологічних захворювань, все-таки воно не завжди може говорити про смертельно небезпечну хворобу.

Лікар назвала й інші причини сильного потовиділення ночами. Такі припливи спеки можуть спостерігатися під час менопаузи.

– Але якщо симптоми незвичайні, якщо вони ще стійкі, обов’язково треба звернутися до лікаря, – закликала вона.

При цьому з пітливістю вночі можна ефективно боротися.
– Спіть у спальні з відкритими вікнами, якщо є можливість – увімкніть вентилятори;

– Треба уникати синтетичних піжів. Краще вибирати вироби із бавовни – вони охолоджують;

– Потрібно частіше приймати ванну або прохолодний душ;

– Потрібно стежити за водним балансом в організмі;

– Гострої їжі треба всіляко уникати;

– За 6 годин до сну треба відмовитися від алкоголю та кави;

– Можна спробувати спати на холодній подушці гелю;

– Робіть фізичні вправи щодня, але не безпосередньо перед відходом до сну;

– Можна випробувати спеціальну техніку релаксації, щоб зменшити рівень стресу;

– Вилікувати рак – ось найкращий спосіб назавжди позбутися багатого потовиділення ночами, – підсумувала лікар Лі. – Але є ще й спеціальні медикаменти для таких цілей. З цього приводу треба проконсультуватися зі своїм лікарем і онкологом. Мова про такі препарати, як пароксетин, венлафаксин, клонідин та габапентин.