Така доступна спеція, як куркума, може діяти подібно до ліків, що зупиняє зростання ракових пухлин. До висновку про це прийшли вчені з Університету Темпл (Філадельфія, США).

Американськими фахівцями були розглянуті дані ряду досліджень, що вивчали властивості куркуміну, головного компонента спеції. Ці дані свідчать, що за рахунок своїх протизапальних, антиоксидантних властивостей куркумін може зупиняти розвиток деяких видів раку, в тому числі молочної залози, легенів, шлунка. Також куркумін ефективний для придушення процесів поширення раку крові, підшлункової залози, кишечника, кісткового мозку, простати.

“Нами було розглянуто близько 5000 наукових робіт із застосування цієї сполуки в лікуванні раку, починаючи з 1924 року. Ми виявили, що куркумін має протиракову дію і може використовуватися як додатковий засіб боротьби з пухлинами разом з препаратами”, – розповіли автори роботи.

Читайте також:  Коли потрібно міняти зубну щітку

За їх словами, даний компонент спеції працює, запобігаючи доставку поживних речовин в пухлини і не даючи раковим клітинам виділяти шкідливі білки. На користь даної версії говорять більш низькі рівні деяких видів раку в країнах, де люди споживають більше куркуміну.

У той же час властивості речовини і вплив на людський організм повинні досліджуватися більш детально – його здатність знищувати ракові пухлини потребує нових доказів, кажуть наукові фахівці.

“Є деякі докази того, що куркумін може вбивати ракові клітини, однак немає чітких свідчень того, що він може запобігати або повністю виліковувати рак. До того ж з ним пов’язаний ряд неприємних побічних ефектів, у тому числі головні болі, блювота, діарея”, – констатували дослідники.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News