Отже, ви купили пляшку води замість того, щоб використовувати власний багаторазовий контейнер. Звичайно, це не самий екологічно чистий вибір, але чого боятися? Адже коли вона спорожніє, її можна просто поповнити ще кілька разів. Зручно, правда? Ну, у нас для вас є новини: багаторазові дослідження показують, що заповнення вже використаних одноразових пляшок водою – це ризик для здоров’я. Та ні, справа тут зовсім не в хімікатах.

Небезпека пластикових пляшок

Твердження про те, що ви не повинні повторно використовувати одноразові пластикові пляшки лише тому, що вони будуть виділяти хімікати у воду, в основному необґрунтовані. У 2014 році був поширений міф, згідно з яким пластикові пляшки містять ДЕГА (діетилгідроксиламін), і що ДЕГА є потенційним канцерогеном. Насправді, такі пляшки, а також харчові контейнери, з якими ви стикаєтеся щодня, зроблені з поліетилентерефталату (ПЕТ) і не містять ДЕГА. Навіть якщо б вони і утримували його, ДЕГА насправді не вважається канцерогеном. За даними «American Chemistry Council», ПЕТ був ретельно протестований, щоб не допустити ніяких шкідливих виділень пластику в його вміст.

Читайте також:  Нічні походи в туалет можуть вказувати на хворе серце, рак та діабет

Але якщо це не хімічні речовини, то в чому полягає шкода при повторному використанні одноразових пластикових пляшок? Насправді це щось набагато більш буденне – бактерії. Якщо пляшку залишити немитою, то вона може накопичувати мікроби. Дослідження 2002 року в «Canadian Journal of Public Health», показало, що 65 відсотків особистих багаторазових пляшок містять рівень бактерій, що перевищує всі рекомендації щодо охорони здоров’я. Але одноразові пляшки з водою особливо схильні до появи в них бактерій. І все тому, що в той час як багаторазові пляшки призначені для повторного заповнення, одноразові пляшки, як правило, ламаються – і будь-яка дрібна тріщина на них є ідеальним місцем для існування бактерій. Як відзначають автори статті 2007 року в «Практичній гастроентерології», «…щоденне повторне використання одноразових пляшок може призвести до фізичної деформації пляшки, через що виникає помітне витончення і тріщини. Бактерії можуть затримуватися в цих тріщинах, що є великим ризиком для здоров’я».

Читайте також:  Чотири проблеми із травленням, які говорять про те, що печінка майже не функціонує
В яких пляшках потрібно купувати воду?

Чи означає це, що прийшов час купити багаторазову пластикову пляшку з водою? Не так швидко. Є одна сумнівна хімічна речовина в багаторазових пластикових пляшках. Цей хімікат являє собою бісфенол А, також відомий як BPA. Він вважається ендокринним руйнівником, перешкоджає гормональній регуляції в нашому організмі. Національний інститут наук про здоров’я навколишнього середовища зазначає, що в 2008 році була виражена «певна стурбованість з приводу впливу бісфенолу А на мозок, поведінку і передміхурову залозу у плоду, немовлят і дітей». Звичайно, необхідно більше досліджень, але на даний момент краще уникати BPA. Цей хімікат має тенденцію ховатися в полікарбонатному пластику, який зазвичай знаходять в більш міцних пластикових пляшках.

Читайте також:  Цей напій зменшить ризик утворення тромбів

Так в чому ж відповідь? Ви можете взагалі відмовитися від пластикових пляшок з водою і перейти на інший матеріал. Наприклад, скляні пляшки не надають запах воді, як металеві або пластикові, вони досить міцні, щоб протистояти подряпинам і тріщинам (і, отже, протистояти бактеріальному росту), і їх можна мити в посудомийній машині без пошкоджень. Якщо ви хочете залишатися здоровим, то пити багато води – це відмінний спосіб, але набагато краще, якщо ця вода не повна шкідливих бактерій.

Джерело: МедікФорум