Регулярне вживання бананів сприяє тому, що організм отримує занадто багато вуглеводів, відчуває підвищений голод, наражається на ризик набору зайвої ваги.

Банани потрібно їсти правильно. Вони обділені жиром та білком, при цьому містять багато вуглеводів. Якщо з’їсти банан, то невдовзі виникне сильне почуття голоду – цьому сприяє коливання рівня цукру, який спочатку зростає, а потім падає.

Таким чином, щоденне вживання бананів пов’язане з ризиком перевищення вуглеводів у раціоні та порушення апетиту, зловживанням їжею, зайвою вагою. Дієтологи рекомендують їсти банани у поєднанні з джерелами білка та корисних жирів: наприклад, із сиром або арахісовим маслом. Це захистить від різких коливань рівня цукру в крові та їх неприємних наслідків.

Крім того, банани можуть шкодити здоров’ю травної системи. У цих фруктах велика кількість клітковини з’єднується з натуральним цукровим спиртом – у деяких людей організм реагує на подібну суміш здуттям, метеоризмом, великою кількістю газів.

Ще один мінус щоденного поїдання бананів – надлишок калію, який вони містять у високій концентрації. Надмірна кількість калію шкодить ниркам. Люди, які вже мають ниркові порушення, повинні з обережністю їсти банани, не зловживати їх порціями.

Також важливо знати про здатність бананів взаємодіяти з ліками та пригнічувати дію якихось компонентів медикаментів.

«Два типи ліків, які не слід поєднувати з бананами, – це інгібітори АПФ та сечогінний засіб спіронолактон».