Від загадкової хвороби ХХІ сторіччя – синдрому подразненого кишківника (СПК) – потерпає щонайменше п’ята частина населення Землі. Це захворювання часто плутають з іншими, але існує ряд симптомів, які характерні саме для СПК і дозволяють з високою долею вірогідності діагностувати розвиток цієї хвороби. Основні з них перераховані у статті.

Одним з найпоширеніших і найяскравіших симптомів синдрому подразненого кишківника є часті болі у животі. Боліти може з різною інтенсивністю – від легкого дискомфорту до нестерпних больових спазмів. Характер болю теж може бути найрізноманітнішим: пекучим, тупим, ниючим, стискаючим тощо. Важлива особливість: коли людина спить – біль зникає, але повертається відразу після пробудження.

Читайте також:  Лікар пояснив, чому потрібно ходити пішки гіпертонікам та діабетикам

Ще один розповсюджений симптом – здуття живота, що наростає впродовж дня і сягає максимуму увечері. Після прийому їжі відчуття здуття, як правило, посилюється.

Хворі на СПК часто потерпають від метеоризму, надмірного газоутворення і газовиділення. При цьому відходження газів, як правило, відбувається несподівано.

Майже завжди люди з синдромом подразненого кишківника потерпають від порушення стільця. Це можуть бути як закрепи, так і діарея. Причому інколи обидва ці порушення чергуються впродовж одного дня.

Серед симптомів СПК можуть бути раптові або хибні позови до дефекації (у особливо складних випадках можлива і несподівана дефекація), відчуття неповного випорожнення кишківника після походу до туалету, а також – відчутне і часте урчання у животі.

Читайте також:  Названо три головні помилки, які заважають худнути правильно

Якщо ви потерпаєте від кількох з описаних симптомів – зверніться до лікаря, аби не запускати розвиток хвороби.

Джерело: Обозреватель