ГоловнаНовини Здоров'яШість причин, що змушують прокидатися ночами

Шість причин, що змушують прокидатися ночами

Розглянемо кілька поширених причин нічних пробуджень.

Безсоння

Температура приміщення. Атмосфера в спальні може не мати до хорошого сну, якщо в кімнаті дуже жарко або дуже холодно. В ідеалі перед тим, як лягти спати, потрібно подбати про те, щоб повітря в спальні досяг температури 18-22 градуси.

Порушення роботи щитовидної залози. Від роботи щитовидної залози, багато в чому залежать функції інших органів. При гіперактивності щитовидки і надмірному виробленню гормону тироксину можуть виникати прискорене серцебиття, підвищене потовиділення, відчуття неспокою, що не дає нормально спати.

Вік. У міру прожитих років сон у людей стає більш чуйним, зменшується тривалість глибокого сну. Чим людина старше, тим більше ймовірності, що її буде будити навіть не дуже гучний шум.

Читайте також:  Медики перерахували найкращі трав'яні чаї для позбавлення від стресу

Бажання відвідати туалет. Звичку прокидатися ночами для відвідування туалету багато лікарів оцінюють як показник різних проблем з організмом, від простої втоми вранці до хвороб серця. Якщо більше 40% добової норми сечі у людини виділяється вночі, значить, у неї ніктурія – порушення, яке частіше буває властиве літнім людям, але при наявності звички пити багато рідини пізно ввечері і на ніч може розвинутися в будь-якому віці.

Апное. Під час нічного сну організм може прокинутися з-за тимчасового припинення дихання (апное). Якщо при пробудженні відчуваються розбитість, біль у грудній клітці, сухість у роті, це часто вказує на апное. Даний стан дуже небезпечно для мозку.

Читайте також:  Хвороби, при яких вітаміни і мікроелементи можуть серйозно нашкодити

Алкоголь. Алкоголь, випитий ввечері, робить сон фрагментарним, «рваним». Людина прокидається розбитим, починає пити багато кави, щоб збадьоритися. Утворюється замкнуте коло, з кофеїну, алкоголю і безсонних ночей. Не заохочуйте себе вечірньою випивкою.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News