За даними CNN, фахівці Британського фонду здоров’я серця (BHF) виділили ті фактори ризику, які особливо сильно впливають на розвиток серцево-судинних хвороб у жінок. Експерти відзначають, що ці хвороби часто пропускаються через погану діагностику.

Британські дослідники заявили, що в період з 2003 по 2013 рік більше восьми тисяч жінок померли з-за наслідків захворювань серця, які не лікувалися належним чином. За словами вчених, жінки часто неправильно інтерпретують симптоми хвороб серця.

У чоловіків такі захворювання дають знати про себе болем в грудях. Але у жінок даний симптом може бути відсутнім. При цьому можуть виявлятись нудота, пітливість, задишка, запаморочення, симптоми, які в багатьох випадках приймаються за ознаки інших порушень, не пов’язаних із серцем.

Вчені констатують, що деякі фактори ризику захворювань серця можуть бути для жінок більш небезпечними, ніж для чоловіків.

«Куріння, високий кров’яний тиск і діабет пов’язані з більш частою ймовірністю виникнення серцевих нападів у жінок, ніж у чоловіків. При наявності в житті жінок цих факторів ризику їм слід регулярно проходити обстеження. В цілому ми радимо всім жінкам час від часу обстежити своє серце», – поділилися британські медики.

Джерело: МедікФорум