Вчені Барселонського інституту глобальної охорони здоров’я оцінювали рівень шуму, що створює дорожній рух, та його вплив на здоров’я мешканців 749 великих європейських міст. В результаті дослідники дійшли висновку: якщо знизити рівень шуму, можна зменшити смертність від ішемічної хвороби серця.

Результатами дослідження вчені поділилися у журналі Environment International. Згідно з ними, майже 60 млн дорослих зазнають нездорового рівня шуму, джерелом якого є транспортні засоби.

Попередні дослідження пов’язували шум довкілля з низкою несприятливих наслідків здоров’ю. Це, зокрема, порушення сну, серцево-судинні та метаболічні захворювання, когнітивні порушення, погане психічне здоров’я, передчасна смертність.

Тривала дія дорожнього шуму може викликати стійку стресову реакцію, пояснюють вчені. Вона призводить до вивільнення гормонів стресу та збільшення частоти серцевих скорочень, підвищення артеріального тиску. Все це, своєю чергою, провокує хронічні захворювання, включаючи серцево-судинні.

Результати показали, що понад 48% зі 123 млн дорослих від 20 років, включених у дослідження, піддавалися впливу шуму, що перевищує рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) поріг. Зокрема, рекомендація організації свідчить, що середній рівень шуму, зареєстрований за 24 години, не повинен бути більшим за 53дБ, пише EurekAlert.

Спираючись на дослідження, що встановили зв’язок між шумом і спричиненою ішемічною хворобою серця смертністю, дослідники підрахували, що дотримання рекомендацій ВООЗ запобігає понад 3600 смертям щорічно лише від цього захворювання. “Ми підозрюємо, що несприятливі наслідки можуть виникати навіть за впливу нижчих рівнів шуму”, – каже один із авторів дослідження Саша Хоменко.