У більшості випадків, хворобливі і больові відчуття не є симптомами виникнення серйозних захворювань, але деякі види симптомів підлягають обов’язковій перевірці.

Якщо ви спостерігаєте один з наступного явищ, зверніться до лікаря:

1. Біль у грудях

Коли справа стосується болю в грудях, краще бути в безпеці, ніж відчувати співчуття.

Будь-який біль у грудній клітці, особливо супроводжуваний потовиділенням, високим тиском, задишкою або нудотою, підлягає терміновій оцінці фахівцем.

Біль у грудях або високий тиск можуть бути ознаками серцевого захворювання або серцевого нападу, особливо якщо ці відчуття спостерігаються під час фізичних вправ або фізичної активності. Крім того, біль у грудях може означати наявність інших проблем; наприклад, у вас утворився згусток крові, який відірвався і рухається у ваші легені.

Якщо у вас в грудях відчуття щільності або тяжкості, і цей стан триває довше кількох хвилин або йде і повертається, зверніться за допомогою. Не намагайтеся це перетерпіти.

2. Слабкість у кінцівках

рука

Якщо ви відчуваєте слабкість і оніміння руки, ноги або обличчя, це може бути ознакою інсульту, особливо якщо цей симптом проявляється з одного боку вашого тіла.

Крім того, ознаками інсульту є нездатність зберігати баланс тіла, запаморочення, утруднення при ходьбі.

Негайно зверніться за допомогою, якщо у вас раптово погіршився зір, ви відчуваєте сильний головний біль, відчуваєте себе дезорієнтованими або у вас проблеми з вимовою і розумінням мови. Виявлений на ранній стадії, цей процес часто оборотний.

Не відкладайте звернення за медичною допомогою. Зателефонуйте в швидку. Якщо ви приймете розчинюючий згустки препарат протягом 4,5 годин після появи першого симптому інсульту, ви можете знизити ризик отримання довгострокової інвалідності після інсульту.

3. Хворобливі і больові відчуття задньої поверхні гомілки

Біль в ногах

Дані відчуття можуть бути симптомом утворення згустку крові в нозі. Це явище називається тромбозом глибоких вен (ТГВ). Воно може виникнути у разі, якщо ви тривалий час перебували в сидячому положенні, наприклад, в тривалій поїздці в поїзді або при довгому авіаперельоті, або якщо ви хворіли і довго сиділи в ліжку.

Якщо утворився згусток крові, ви можете відчути біль, коли ви стоїте або ходите. Також ви можете помітити набряк. Нога звичайно червона і болюча, і може збільшитися в розмірах порівняно з другою ногою.

Це нормально, якщо ви відчуваєте хворобливу чутливість після фізичних вправ. Але якщо ви бачите почервоніння і відчуваєте печіння в тому місці, де спостерігаються набряк або больові відчуття, зателефонуйте своєму лікарю.

Також можете перевірити наявність ознаки Гоманса (болючість литкових м’язів при пальпації і при максимальному тильному згинанні стоп). Якщо ви спробуєте вигнути пальці ніг вгору, і з’являться больові відчуття, це також може свідчити на користь наявності згустку крові. Але не покладайтеся лише на цю ознаку. Якщо нога гаряча, червона і набрякла з одного боку, зверніться у відділення інтенсивної терапії.

Важливо зловити згусток крові до того, як він відірветься і заблокує ваш кровотік, що може призвести до різних ускладнень.

4. Кров в сечі

Біль внизу

Причиною появи крові в сечі можуть бути кілька речей.

Якщо у вас з’явилася кров у сечі, і ви також відчуваєте біль у боці або спині, у вас можуть бути камені в нирках. Нирковий камінь – це невеликий кристал з мінералів і солей, який утворюється у вашій нирці і проходить через канал, який виводить сечу.

Щоб діагностувати наявність каменів, ваш лікар може призначити рентгенографію або УЗД. При рентгені зображення органів вашого тіла створюються за допомогою випромінювання в низьких дозах. Ультразвук створює зображення з допомогою звукових хвиль.

У ряді випадків, ниркові камені можуть виходити разом з сечею. Це дуже болісний процес. Іноді лікар може повідомити, що вам необхідно видалити нирковий камінь.

Якщо у вас з’явилася кров у сечі, а також є часті позиви до сечовипускання або відчуття печіння при сечовипусканні, у вас може бути сильна інфекція сечового міхура або нирок. Не зволікайте з візитом до лікаря, особливо, якщо у вас лихоманка.

Якщо ви бачите кров у сечі, але не відчуваєте болю, це може бути ознакою раку нирки або сечового міхура, тому відвідайте свого лікаря.

5. Важке дихання

Задишка

Проблеми з диханням необхідно лікувати відразу. Якщо під час дихання ви хрипите або чуєте свистячий звук, зверніться до лікаря.

Якщо не провести термінову оцінку стану пацієнта та відповідне оперативне лікування, дихання може швидко стати утрудненим, і навіть катастрофічним.

Такий стан може виникнути в результаті астми, захворювання легень, тяжкої форми алергії або впливу хімічних речовин. Ваш лікар з’ясує, що є його причиною і яке лікування потрібно. Якщо у вас алергічна астма, алерголог або пульмонолог складе план лікування, який допоможе управляти захворюванням і скоротити кількість загострень.

Крім того, хрипи можуть бути викликані пневмонією або бронхітом. Ви кашляєте жовтим або зеленим слизом? У вас спостерігається лихоманка або задишка? Якщо це так, у вас може бути бронхіт, який може перейти у пневмонію.

6. Думки про суїцид

Засмучена

Якщо ви відчуваєте себе втратили надію або загнаними в пастку, чи відчуваєте, що у вас немає причин для того, щоб жити далі, вам необхідна допомога. Бесіди з професійним фахівцем можуть допомогти вам подолати кризу.

Зверніться у відділення невідкладної допомоги лікарні або клініки при психіатричному госпіталі. Лікар або фахівець по психічному здоров’ю поговорить з вами, допоможе вам зберегти безпеку і подолати цей непростий час.

Джерело: zdorovieinfo