Фахівці британського суспільства Diabetes UK висловилися про те, що наявність зайвої ваги в зоні талії свідчить про скупчення жиру навколо внутрішніх органів і в зв’язку з цим – про підвищену ймовірність розвитку діабету.

«У володарів широкої талії при загальній високій масі тіла жир концентрується навколо печінки і підшлункової залози. Це здатне викликати резистентність до інсуліну, оскільки інсулін не може проникати через жир», – повідомили дослідники.

За їх словами, надмірна вага є головним чинником виникнення діабету 2 типу: надлишковий жир у тілі заважає правильній роботі інсуліну, тим самим сприяючи збільшенню концентрації глюкози в крові. Але не всі знають про те, що навіть якщо вага і індекс маси тіла в нормі, наявність широкої талії все одно вказує на підвищену імовірність діабету.

Читайте також:  Перераховані предмети побуту, які можуть вас вбити

«Вимірювання талії є простим і ефективним способом з’ясувати, чи схильні ви до ризику діабету другого типу», – зазначили представники Diabetes UK.

Як же зрозуміти, широка талія чи ні? Розрахунки фахівців такі: показником здоров’я є обхват талії менше 31,5 дюймів (80 см) у жінок і менше 37 дюймів (94 см) у чоловіків.

Зазначимо, що дослідження, яке проводилося вченими з Міжнародного центру при Інституті серця і госпіталю Джона Хопкінса в США, свідчить про те, що надмірне накопичення жиру в області талії корелює з високим ризиком метаболічного синдрому, який характеризується високим кров’яним тиском, високим рівнем цукру і холестерину в крові, а також захворюванням коронарної артерії, порушеннями серцевого ритму і дисфункцією лівого шлуночка. Його автори стверджують, що обсяг талії пов’язаний з ризиком серцевих захворювань навіть більше ніж маса тіла.

Читайте також:  Яка їжа замінить таблетки для схуднення

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ З’ЯВЛЯЄТЬСЯ ЖИР НА ЖИВОТІ І ЯК ВІД НЬОГО ПОЗБУТИСЯ?

ДІЗНАЙТЕСЯ, ЯКІ ПРОДУКТИ ДОПОМОЖУТЬ ПРИБРАТИ ЛОКАЛЬНИЙ ЖИР

Джерело: МедікФорум