ГоловнаНовини Здоров'яШість цікавих фактів про відмінності жіночого мозку від чоловічого, які ви могли не знати

Шість цікавих фактів про відмінності жіночого мозку від чоловічого, які ви могли не знати

Чоловічий і жіночий мозок: головні відмінності один від одного, які змогли довести вчені.

чоловік і жінка

Тема відмінності жіночого мозку від чоловічого вчених займає давно. Проведено сотні досліджень, отримані вельми суперечливі дані. Однак, остання наукова робота авторитетних вчених з університету Каліфорнії, яка показала, що відмінності все-таки є і дуже цікаві.

Шість цікавих фактів про відмінності жіночого мозку від чоловічого:

Факт №1. Пам’ять і емоції

У жінок краще функція пам’яті. Дослідники з’ясували, що жінки краще проходять тест на пам’ять, особливо ті, які стосуються слів або мови. Півкулі мозку у жінок один з одним якісніше повідомляються один з одним. Через це у жінок краще пам’ять і найчастіше більший запас слів. Дами мислять емоціями, чоловіки ж більш тверезо оцінюють дійсність, менше турбуються.

На думку одного з авторів дослідження Ерін Сандерманн, отримана інформація їх стривожила. Справа в тому, що аналогічні словесні тести широко використовуються в діагностики ранньої стадії хвороби Альцгеймера, яка супроводжується погіршенням пам’яті.

Читайте також:  Вчені назвали поєднання продуктів, які призводять до деменції

На думку дослідниці така перевага жіночого мозку перед чоловічим псує діагностичну картину, так як симптоми хвороби маскуються. Тому зловити Альцгеймера на ранній стадії у жінок набагато складніше і момент буде упущений.

Факт №2. Мозок у жінок більше стискається

Група дослідників з Великобританії і Фінляндії встановила, що з віком людський мозок втрачає в об’ємі. Помітне зменшення можна зафіксувати кожні десять років. Вчені десять років спостерігали чоловіків і жінок у віці від 33 до 45 років. У результаті з’ясувалося, що мозок у дам зменшився з часом в більшому обсязі, ніж у представників сильної половини людства.

Цей факт підтверджують дослідження інших вчених, які вивчали мозок літніх людей. Їх пацієнтами стали люди у віці від 65 до 82 років Вони також виявили, що жіночий мозок стискається з віком більше, ніж чоловічий.

Читайте також:  Як сидіти за ноутбуком, щоб не боліла спина

Факт №3. Мозок у жінок і чоловіків змінюється в різних областях

У чоловіків з віком зменшується скронева і лобова частки, яка відповідає за особу, емоції й пізнавальну функцію. У жінок ж” всихає ” гіпокампус і тім’яна частка мозку. Вони відповідають за мову, пам’ять, просторове мислення і візуальне сприйняття. Це позначається на поведінці людей і їх взаєминах з оточуючими.

Факт №4. Зміни мозку впливають на хвороби

Дослідження показали, що розходження вікових змін у чоловіків і жінок позначається і на ризик появи тих чи інших захворювань. Особливо яскраво помітна ця різниця у літніх. У жінок вище ризик захворіти Альцгеймером, а хвороба Паркінсона у чоловіків.

Читайте також:  Як харчуватися правильно, не приносячи шкоди своєму організму

Факт №5. Сприйняття навколишнього світу

Вчені довели, що є відмінності у чоловіків і жінок по обробці мозком сигналів від органів почуттів. Так, з’ясувалося, що слух у дам гостріше. Жіночий мозок сприймає звуки більш чітко і детально. Чоловічий мозок зате досяг успіху зі сприйняттям тактильних відчуттів. Є відмінності і в зорі. Вчені з’ясували, що чоловіки бачать зображення більш цілісно, а жінки більше звертають увагу на дрібні деталі.

Факт №6. Вплив естрогену

Як з’ясувалося, при різкому падінні гормону естрогену у жінок, які переживають період менопаузи, відбувається зниження пам’яті. Неврологи встановили, що багато пані скаржаться, що відчувають себе як в тумані. У чоловіків ж все в порядку. Трапляється, що в цей час відбувається втрата пам’яті і відмінності з чоловічим мозком в цьому аспекті стають менш помітні.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News