Деякі зміни з очима можуть відбивати як проблеми із зором, вони також можуть вказувати інші порушення в організмі.

Червоні плями. Такі плями, що виникають на передній частині очей, часто з’являються через пошкодження кровоносних судин – відбутися такий крововилив може в результаті простих дій, наприклад, кашлю або чхання. Лікар констатує: у більшості випадків турбуватися нема про що, але якщо почервоніння зберігається протягом часу, важливо пройти перевірку у фахівця, оскільки це може бути ознакою високого кров’яного тиску і схильності людини до серцевого нападу, інсульту.

При високому кров’яному тиску може розвинутись стан, званий гіпертонічною ретинопатією, – у його випадку відбуваються несприятливі зміни у стані кровоносних судин, які живлять очі. Іноді сітківка набрякає, і судини під тиском дають протікання.

Синє кільце. Деякі люди можуть помітити навколо райдужної оболонки очей синю обручку – особливо часто це відбувається з віком. За словами офтальмолога, як вікова зміна вона не є небезпечною, але поява кільця в очах у людей до 40 років – це тривожна ознака, з якою слід йти до лікаря.

“Подібна зміна буває викликана відкладеннями холестерину в очах, і якщо вона виникає у віці до 40 років, то може означати підвищений ризик розвитку серцевих захворювань”.

Жовтизна. Пожовтіння очей (жовтяниця) виникає, коли в організмі підвищується рівень білірубіну, що утворюється при розпаді гемоглобіну. У здоровому організмі білірубін своєчасно виводиться через печінку та жовчні протоки, але за певних проблем зі здоров’ям цього не відбувається. Зокрема, можливі патології печінки, жовчного міхура, підшлункової залози.

Помутніння. Ефект затуманеності в очах може викликатись багатьма причинами, і дуже важливо, щоб його перевірив лікар.

Фахівець назвав проблеми зі здоров’ям, які можуть ховатися за такою зміною: діабет, інсульт, катаракта, вікова дегенерація жовтої плями.