Вітамін D є одним з найважливіших елементів для організму, а його дефіцит може призводити до погіршення стану нігтів і волосся, зниження імунітету, ожиріння і депресії.

Особливо гострий дефіцит цього елемента спостерігається у жителів північних широт, адже вітамін D виробляється під впливом сонячного світла. Однак підвищити його вміст в організмі можна за допомогою певних продуктів.

Так, відмінним джерелом вітаміну D є лосось. Всього в 100 грамах цієї риби міститься близько 60% від добової норми. Також в лососі є й інші корисні речовини: омега-3, B12, калій, цинк, фосфор та інші мікроелементи.

Багатий вітаміном D і тунець, причому високий вміст спостерігається як у свіжому, так і в консервованому продукті, пише Harper’s Bazaar. Відзначається, що при виборі консервованого тунця потрібно звертати увагу на склад – риба повинна бути приготовлена у власному соку.

Читайте також:  Лікар назвала 5 факторів, котрі підвищують ризик розвитку деменції

Крім цього, багато вітаміну D містять гриби. У них може бути до трьох добових норм вітаміну, якщо вони виросли на сонці. Однак за такими грибами доведеться їхати в ліс або до приватних продавців.

Ще один продукт, багатий вітаміном D, – яйця. Найбільше його міститься в жовтку – близько 5% від денної норми. Також вітамін D можна отримати з рослинного молока – вівсяного, гречаного, кокосового або соєвого. Головне при покупці уважно вивчити склад: вміст різних вітамінів зазвичай вказано на упаковці.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News