Щитовидна залоза, розташована на шиї, відповідає за підтримку нормального обміну речовин у людини. Цей важливий орган ендокринної системи виробляє гормони, які регулюють безліч процесів в організмі.

Коли щитовидна залоза не виробляє достатню кількість гормону тироксину розвивається гіпотиреоз. Симптоми цієї хвороби в тому числі включають втому, збільшення ваги, поява почуття депресії, повільність в рухах і мисленні, м’язові болі, суху шкіру і ламке волосся. За даними Medical News Today, деякі продукти спільно з прийомом ліків можуть полегшити ознаки захворювання, але є і ті, які негативно позначаться на здоров’ї органу.

Соя в будь-якому вигляді

Дослідження показали, що соя, що містить фітоестрогени, порушує роботу щитовидної залози. Японські лікарі помітили, що у 72-річної жінки, яка протягом півроку вживала лікарський препарат на основі сої, розвинувся важкий гіпотиреоз. Припинивши прийом ліків, її стан покращився. Тому при захворюваннях залози лікарі рекомендують виключити з раціону соєве молоко, соєвий соус, тофу, едамаме і місо.

Читайте також:  Названо п'ять доступних продуктів харчування з раціону довгожителів

Продукти, що містять глютен

Вчені з медичного університету Сілезії в Польщі вважають, що аутоімунне захворювання щитовидної залози часто супроводжується глютеновою хворобою (целіакія). Зв’язок між цими захворюваннями останнім часом активно обговорюється в медичному співтоваристві. Доктора вважають, що виключення глютену може поліпшити функцію органу, що відповідає за обмін речовин.

Ця речовина міститься в хлібі, макаронах, пластівцях, печивах і крекерах, тортах і випічці, в пирогах і різних соусах. У багатьох магазинах вже продаються продукти, на упаковках яких йдеться про відсутність глютену.

Продукти, що містять гойтрогени

До здорових продуктів з наявністю цієї речовини відносяться брюссельська капуста, броколі, білокачанна і кольорова капуста. Гойтрогени здатні пригнічувати функцію щитовидної залози. Тому ендокринологи і дієтологи радять обережніше підходити до дієти з вмістом цих корисних овочів. Експерти кажуть, що від різних видів капусти відмовлятися повністю не варто. Але вживання їх у великих кількостях може негативно вплинути на здоров’я щитовидної залози, передає The Express.

Читайте також:  Цей продукт запобігає раку легень, передміхурової залози та шкіри