Споживання білка має велике значення для функціонування тіла, але його ефект залежить від того, наскільки повноцінно організм засвоює цю поживну речовину.

Білок є основним джерелом амінокислот нашого організму. Амінокислоти використовуються клітинами буквально всього тіла, чи то серце, сполучна тканина, імунна або гормональна система. По суті жити без отримання білка неможливо.

Проте білок важливо не лише отримувати у достатній кількості, а й нормально засвоювати його. Деякі ознаки можуть вказувати, що організм, можливо, неправильно перетравлює білок. Помітивши ці симптоми, слід звернутися до фахівців та проконсультуватися.

Низька кислотність шлунка. Шлункова кислота має вирішальне значення для травлення білків. Про те, що її недостатньо, можуть говорити епізоди, що повторюються, печії, повільне спорожнення кишечника або відчуття, що їжа затримується в шлунку занадто довго. Подібні стани означають, що шлунок не виділяє у потрібному обсязі травні ферменти, які у тому числі потрібні для розщеплення білкових продуктів. Людину у разі переслідують запори, метеоризм чи здуття живота.

Ломке волосся та нігті. Волосся та нігті складаються з білка кератину, який виробляється організмом – для цього він використовує 18 амінокислот. При нестачі білка або його поганому засвоєнні організм не отримує амінокислоти в достатку – як наслідок псується стан волосся і нігтів.

Перепади настрою. Сигнали, які мозок посилає для регуляції настрою, забезпечуються білковими речовинами нейротрансмітерами. Нейротрансмітери відповідальні за наші відчуття насолоди, хвилювання, пильності, активності. Якщо вам важко зосередитися, сконцентруватися, заспокоїтися чи відчувати радість, то, можливо, однією з причин цього є недолік білка, який виникає через погану здатність організму нормально засвоювати його з їжі.

Неприємний запах. Особливо неприємний запах газів може пояснюватися тим, що в кишечнику осідає білок, який погано ферментується і розщеплюється системою травлення, що не дає організму нормально його засвоювати.

Схильність до застуд. Імунна система живиться амінокислотами з білка, і якщо він добре засвоюється, то імунна система отримує потужну підтримку, ефективно захищаючи нас від інфекцій та сприяючи швидкому одужанню у разі захворювання. Якщо білок засвоюється погано, організм стає вразливим перед патогенами, тому виникають часті нездужання, самі застуди.

Набряки. Затримка води та набряклість зазвичай викликаються споживанням надто великої кількості солі, гормональними змінами. Але це може бути пов’язане з низьким споживанням білка або поганим його засвоєнням, що веде до порушення клітинних механізмів підтримки здорового балансу рідини.

Мляві м’язи. М’язова слабкість є сигналом того, що тілу не вистачає білка – у тому числі через відсутність травних ферментів, необхідних для ефективного розщеплення. Амінокислоти з білка є основним будівельним матеріалом для м’язів.