Вчені з Університету Фліндерса в Австралії, проводячи дослідження з пошуку нових методів терапії заїкання, зробили висновок про те, що цей мовний дефект пов’язаний з соціофобією.

Як пояснили автори нової роботи, ними були розглянуті такі порушення когнітивної властивості, як боязнь критики і негативної оцінки. Ще раніше висловлювалася думка про те, що з цими відхиленнями пов’язаний розвиток заїкання, – і проведене австралійськими вченими дослідження це підтвердило. Виявилося, що люди з заїканням значно більшою мірою схильні до ризику розвитку соціального тривожного розладу, ніж не заїки.

Подібний розлад, стверджують автори проекту, розвивається через знущання, яким як правило піддаються ще в дитинстві. Також вони вважають, що соціофобія здатна викликати рецидиви заїкання у дорослих навіть після вдалого лікування.

Заїкання — це невроз, він входить в міжнародну класифікацію хвороб і відноситься до емоційних розладів, які починаються в дитячому та підлітковому віці. Під цим явищем часто ховаються дуже серйозні психологічні і особистісні проблеми, але причинами порушення можуть бути і суто фізіологічні особливості – зміни в головному мозку через брак кисню у плода під час вагітності, родова травма, травма голови в дитинстві. Якщо людина починає заїкатися у дорослому віці, це може бути сигналом небезпечних змін у стані головного мозку.

Джерело: МедікФорум