Гранати неймовірно корисні для судинної системи організму. Їх вживання підвищує еластичність судин, збільшує концентрацію гемоглобіну в крові, запобігає розвитку стенокардії та інших серцевих проблем, а також хвороби Альцгеймера.

Оздоровчі властивості граната пояснюються його хімічним складом: в ньому є багата палітра мінералів, вітамінів і амінокислот. П’ятнадцяти амінокислот, з числа тих, що входять до складу граната, немає більше ні в яких інших фруктах. Крім цього, в гранатах утримуються високі рівні флавоноїдів і поліфенолів, які відносяться до класу антиоксидантів – речовин, що забезпечують захист організму від раку і судинних патологій. Стакан гранатового соку містить більше антиоксидантів, ніж червоне вино і зелений чай.

Читайте також:  Куріння виявилося ще більш небезпечним для серця

В одному з недавніх досліджень пацієнти з бляшками на сонній артерії протягом року щодня вживали 30 грамів гранатового соку. У підсумку бляшки на артерії зменшилися на 30%, у багатьох учасників до того ж на 12% знизився артеріальний тиск. Також науковими дослідженнями було підтверджено, що завдяки речовинам, які містяться в них і борються зі збільшенням тромбоцитів, гранати ефективно протидіють інфарктам та інсультам.

Крім цього гранати відомі своєю здатністю знижувати концентрацію поганого холестерину і покращувати стан мікрофлори кишечника. Присутні в цих фруктах і фітохімічні сполуки, що активізують вироблення організмом людини серотоніну і естрогену, що допомагає від депресивних станів.

Читайте також:  Нутриціолог пояснила, як якість сну впливає на стрункість тіла

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ФРУКТ, ЯКИЙ ДОПОМОЖЕ НЕ ЗАХВОРІТИ

СПИСОК НАЙКОРИСНІШИХ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я СОЛОДОЩІВ

Джерело: МедікФорум