Нестача заліза є найпоширенішим дефіцитом поживних речовин – ця проблема наражає мільйони людей на ризик анемії та інших ускладнень.

Залізо є найважливішим дієтичним мінералом, що бере участь у низці біологічних процесів організму – насамперед, мінерал забезпечує перенесення кисню кров’ю.

Всім органам тіла для нормального функціонування необхідний кисень, тому брак заліза може мати численні неприємні для здоров’я наслідки. Що цікаво: деякі напої, які охоче вживаються людьми, сприяють посиленню такої проблеми як дефіцит заліза.

«Вживання таких здорових напоїв як чай та кава у невідповідний час може сприяти проблемам зі здоров’ям, перешкоджаючи засвоєнню заліза», – повідомило видання Express, посилаючись на дані австралійської платформи Better Health.

Фахівці констатують: дослідження показують, що людям, схильним до дефіциту заліза в організмі та залізодефіцитній анемії, може бути корисна відмова від кави та чаю під час їжі. Вчені відзначають, що чай та кава (а також вино) містять дубильні речовини, які зменшують засвоєння заліза, зв’язуючись із мінералом та виводячи його з організму. Наприклад, чашка кави, якою був запит гамбургер, знижує всмоктування заліза з його котлети на 39%, а чашка чаю – на 64%.

Ще одним компонентом чаю та кави, яка потенційно може перешкоджати засвоєнню заліза, є поліфеноли. Вони складаються в основному з хлорогенової кислоти, яка є ключовим активним інгредієнтом кави, какао та деяких трав.

На думку вчених, каву та чай краще пити до їжі – наприклад, за годину чи дві.