Коли людина чує про пухлину головного мозку, її тут же починає долати страх. І не дивно, адже це один з найважливіших органів людського тіла. Тому при появі будь-яких ознак, що свідчать про відхилення в роботі головного мозку, необхідно якомога швидше починати лікування. Але як же зрозуміти, чи дійсно ви хворі?

Що таке пухлина головного мозку

Що стосується пухлини в цілому, то до неї відноситься розмноження аномальних клітин в якому-небудь органі людського тіла. Спочатку їх ріст є доброякісним — тобто, по суті, це ще навіть не початок хвороби. Однак якщо вчасно не вжити жодних дій, то в подальшому слід чекати погіршень.

Людський череп має трохи своєрідну будову, так як він не може розширюватися під впливом чого-небудь. Тому при зростанні пухлини в мозку внутрішньочерепний тиск тут же збільшується і тисне на сам орган. Згодом через це людина відразу ж починає відчувати різкий біль. Врахуйте, що при його появі, необхідно відразу звернути увагу на наявність хоча б однієї з перелічених нижче симптомів.

Основні симптоми пухлини головного мозку
  1. Судоми. Судоми можна вважати одним з найбільш частих ознак пухлини головного мозку. Більша частина хворих починає страждати саме від них. Судоми починають проявляти себе в тих випадках, коли пухлина розташовується по центру головного мозку і росте досить інтенсивно. Їх поява обумовлена впливом пухлини на електричні імпульси, які відбуваються між нервовими клітинами. Це посилює їх розмноження або, навпаки, перериває, що, до речі, однаково погано позначається на організмі.
  2. Головний біль. Дана ознака відноситься до однієї із загальних. Якщо ви починаєте відчувати різкий головний біль, який не проходить протягом тривалого часу, вам слід насторожитися. Приблизно половина всіх хворих на рак головного мозку, відчуває на собі прояв даного симптому. Причиною його виникнення є підвищений тиск, або блокування рідини, що знаходиться в спинному мозку.
  3. Нудота і блювання. Якщо з вашою травною системою все гаразд, але при цьому ви відчуваєте нудоту, або вас рве, то найвірогідніше дані відчуття є породженнями головного болю. І ми зараз говоримо про біль, який свідчить про наявність пухлини головного мозку. Особливу увагу слід приділити прояву даної ознаки вранці або при зміні положення.
  4. Погіршення зору. Якщо ваш зір різко погіршився, предмети стали розпливатися або роздвоюватися — дана ознака також свідчить про те, що у вашому головному мозку з’явилася пухлина. Крім цього, в окремих випадках в очах можуть з’являтися червоні плаваючі точки.
  5. Нестандартна поведінка. Пухлина, яка розташована в лобовій частці, може змінювати не просто настрій особистості, а фактично її характер. Людина починає поводитися незвично в тих чи інших ситуаціях — наприклад, вона стає різко дратівливою, або починає лаятися. Причиною таких змін може бути як пухлина головного мозку, так і захворювання гіпофіза. При цьому настрій людини може різко змінюватися від пасивного до активного.
  6. Порушення слуху та мови. Якщо людина ні з того ні з сього почала заїкатися, або забувати якісь слова — це може свідчити про появу і розвиток пухлини головного мозку. Давно відзначено, що у таких хворих різко змінюється мова — вона стає невиразною і заплутаною. При цьому їх увага постійно розсіяна. В окремих випадках мова може бути просто трохи незвичайною, приміром, людина починає придумувати нові слова, яких у природі не існує. Також вона може писати якимсь особливим почерком, який ніхто не може розібрати.
  7. Погіршення пам’яті. Якщо людина стала часто забувати якісь предмети, події, що відбуваються, або людей, яких раніше прекрасно пам’ятала – це все може вказувати на розвиток пухлини головного мозку. Ця ознака свідчить про наявність зростання аномальних клітин в секторі, який відповідає за довготривалу пам’ять. У свою чергу, якщо людина забуває те, що сталося зовсім недавно, то найімовірніше, пухлина оселилася поруч із сектором, що відповідає за короткочасну пам’ять. Врахуйте, що ця ознака може свідчити і про наявність інших захворювань.
  8. Загальна слабкість. Якщо ваше тіло відчуває сильну слабкість, яка не проходить протягом тривалого часу, зверніть на це свою увагу. Цілком можливо, що в головному мозку почала розвиватися пухлина. Справа в тому, що подібне відчуття втоми не можна усунути ні з допомогою сну, ні з допомогою поліпшення харчування. Крім того людина стає дуже нервовою, дратівливою і постійно на когось зривається.
  9. Втрата рівноваги. Якщо ви помічаєте, що хтось із близьких перестав тримати рівновагу при ходьбі, або у нього сильно змінилася координація рук – зверніться до лікаря для з’ясування точної причини. Адже це одна з можливих ознак пухлини головного мозку. Аномальні клітини в даному випадку, швидше за все, знаходяться в районі мозочка або тім’яної частки, оскільки саме вони відповідають за рух.
  10. Інші зміни. Існує безліч інших ознак, які можуть опосередковано свідчити про порушення функціонування головного мозку. Наприклад, це може бути як різке збільшення ваги, так і порушення гормонального розвитку у жінок.

Закликаємо вас не забувати про те, що всі вище перелічені ознаки можуть свідчити про наявність і інших захворювань і розладів організму. Тому не варто відразу вдаватися в паніку — краще просто перевірити себе на наявність хвороб. А ще краще, взагалі не хворіти. Чого і вам бажаємо!