Боротьба з алкоголізмом є одним із стратегічно важливих завдань нашої держави. Але давайте відійдемо від політики і перейдемо ближче до життя звичайної людини. Якщо ви не проти перехилити протягом тижня чарку-другу, а то ще й третю, то запевняємо — надовго вас не вистачить. Постійна перевтома на роботі, поганий настрій, відсутність апетиту, дратівливість — всі ці ознаки свідчать про те, що організм почав страждати алкоголізмом і з цим потрібно щось робити.

І зовсім не має ніякого значення, випиваєте ви пляшку горілки через день або обмежуються парою чарок по великих святах. У першому випадку необхідно зменшити дозу випитого спиртного, а у другому краще відмовитися від нього зовсім. Подивимося, що ж зміниться в організмі, якщо відмовитися від алкоголю.

5 змін в організмі після відмови від алкоголю
1. Шкіра стане більш чистою

Ні для кого не секрет, що вживання алкоголю спричиняє зневоднення організму. Печінка починає стрімко боротися з отрутою і продуктами розпаду, намагаючись якомога швидше вивести з організму всі шкідливі речовини. Відповідно, шкіра стає сухою і починає лущитися.

Припинення вживання алкоголю спричиняє нормалізацію процесів, що протікають в організмі. У свою чергу, це робить шкіру вологою і чистою.

2. Поліпшення роботи м’язів

Алкоголь при попаданні в організм негативно впливає на роботу всіх м’язів. Таким чином, людина стає млявою, починає набирати вагу. І навіть якщо почати тренуватися, нічого доброго з цього не вийде, оскільки організм не зможе справлятися з навантаженнями. Рішення даної проблеми дуже просте — потрібно кинути вживати алкоголь. Ви навіть не помітите, як ваші сили почнуть відновлюватися, а м’язи знову наберуть сили.

3. Зменшиться вага тіла

Будь-який алкоголь є досить калорійним продуктом. І навіть якщо ви вживаєте його в помірних дозах і сидите на дієті — зайва вага не змусить себе довго чекати. Відмова від вживання алкоголю дозволить оптимізувати вагу організму і позбавити його від декількох зайвих кілограмів. Тобто, іноді зовсім не обов’язково сідати на жорстку дієту — виявляється, можна просто кинути пити.

4. Зменшаться фінансові витрати

Якщо ви підрахуєте, скільки грошей витрачається на місяць, а тим більше в рік, на алкоголь, то напевно відразу ж задумаєтеся про те, що даних витрат цілком можна уникнути. Всього-то потрібно зменшити споживання спиртного або позбутися від нього зовсім.

5. Оптимізація настрою

Коли організму не вистачає алкоголю, у нього тут же погіршується настрій, він впадає в істерику, відчуває стрес і т. д. При вживанні чергової дози всі ці показники тимчасово приводяться в порядок. Але ж можна зробити набагато простіше! Кинути пити, або хоча б не зловживати, і тоді ваш настрій і загальний стан організму завжди будуть в нормі.

Політика політикою, але жодна держава, як кажуть, вам не допоможе побороти алкоголізм, якщо ви самі цього не захочете. Доведіть собі самі, що у вас є сила волі, а гарний настрій і здорова печінка додадуться!

Джерело: HeadInsider