Багато рослинні продукти славляться цілим набором корисних властивостей. Стало відомо, яку просту, але корисну ягоду варто їсти частіше, щоб захистити організм і зміцнити здоров’я.

Як пише Organic Facts, мова йде про морошку. Які переваги здатна принести ця ягода?

Підвищити імунітет

Високий вміст вітаміну С і вітаміну А робить морошку дуже корисною для імунної системи. Вітамін С стимулює вироблення лейкоцитів і діє як антиоксидант, який нейтралізує вільні радикали у всьому організмі. Вітамін А також містить каротиноїди, які діють як антиоксиданти, захищаючи шкіру і очі від руйнування і старіння, показують дослідження.

Поліпшити циркуляцію крові

Морошка багата залізом, а також багатьма іншими корисними мінералами. Залізо особливо важливо для кровообігу, так як воно є ключовим компонентом у виробництві червоних кров’яних тілець. З достатньою кількістю заліза в раціоні ви зменшуєте свої шанси на розвиток анемії.

Читайте також:  Напій для зміцнення імунітету назвала лікарка

Захистити від хвороб серця

Морошка володіє унікальним компонентом, якого не вистачає більшості фруктів,- омега-3 і омега-6 жирними кислотами. Відзначається, що ця ягода дійсно може допомогти збалансувати рівень холестерину і зменшити навантаження на серцево-судинну систему, захистивши її від проблем, заявляють вчені.

Уповільнити старіння

Крім вітаміну С в морошці є також певні фітостероли і каротиноїди, не кажучи вже про потужному дії елагової кислоти. Дослідження показали, що вони пов’язані з уповільненням процесу старіння, зниженням ризику появи зморшок і хронічних захворювань – те, що, в тому числі, необхідно для довголіття. Морошка також володіє специфічними хімічними речовинами, які є антибактеріальними і противірусними.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News