Майже три відсотки населення страждають синдромом хронічної втоми. Невідомо, як його діагностувати, його основний стан і чи це симптом чи хвороба.

Синдром хронічної втоми являє собою один з найбільш заплутаних і нерозгаданих медичних феноменів. Його головною ознакою є постійна й незрозуміла втома. Подібна неприємність – зростає до рівня серйозної проблеми, коли вона перешкоджає нормальному функціонуванню в суспільстві. Всупереч поширеній думці, це не тільки проблема психологічної природи.

Дослідники Медичної школи Стенфордського університету виявили 17 цитокінів (білків, що впливають на ріст і стимуляцію клітин імунної відповіді), які виявилися біопсіями, які вказують на сутність синдрому.

Читайте також:  Волоський горіх виявився корисним для боротьби з атеросклерозом

Команда вивчила зразки крові 186 пацієнтів і порівняв їх з 388 зразків крові здорових людей. Кількість тільки одного з цитокінів виявилася значно вище, у випадку, якщо людина з підозрою на синдром, а 16 інших вдалося з ним зв’язати. З 17 цитокінів аж 13 відповідає за лихоманку.

Один з дослідників, Хосе Монтой, заявив, що природа цього синдрому є предметом численних здогадок і хибних уявлень. Багато лікарів звинувачують своїх пацієнтів у тому, що вони самі собі його придумали.