Люди, які вважають, що мають проблеми зі сном, більш схильні до втоми, тривожності та інших розладів здоров’я, ніж люди, які насправді мало сплять, але цим не переймаються, – йдеться на сторінках “Behaviour Research and Therapy”.

На основі аналізу 12 досліджень, які стосуються проблематики безсоння, проведених протягом останніх 20 років Кеннет Ліхштейн, професор психології з Університету Алабами (США), прийшов до висновку, що суб’єктивна думка про низьку якість сну є кращим предиктором поганого стану здоров’я, ніж фактичне вимірювання якості відпочинку.

– Переконання про безсоння і викликає побоювання, які є сприятливим середовищем для розвитку стресу. Стрес впливає в свою чергу на якість нашого життя, – говорить дослідник.

На думку фахівця, люди, які вважають, що мають проблеми зі сном, як правило, дуже стурбовані цим положенням речей і занадто сильно концентруються на деталях, які, на їхню думку, позбавляють їх достатню кількість відпочинку. Між тим, близько 1/3 з них спить, так дійсно непогано. Як підкреслює проф. Ліхштейн, трохи більше часу для засинання, короткочасне пробудження протягом ночі, зовсім не обов’язково повинні свідчити про проблеми зі сном. Ці фактори мають, в основному, незначний вплив на загальну якість сну.

На жаль, страх перед безсонням полягає в тому, що люди в цій групі (з безсонням), швидше за все, постраждають від реальних проблем сну, таких як стомлюваність, тривога, депресія, підвищений кров’яний тиск і навіть думки про суїцид. Навіть у людей, які відчувають реальні проблеми зі сном, але просто не звертають на них уваги, спостерігаються менш серйозні наслідки для здоров’я.

Проф. Ліхштейн радить, до питання сну підходити розумно – не ігнорувати, але й не демонізувати можливих труднощів; пам’ятати про те, що найголовніший ворог організму, як правило, стрес.

Оригінал статті знайдемо за адресою: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0005796717301638?via%3Dihub