Каву вранці багато використовують як засіб остаточного пробудження від сну, але вчені відзначають: людині не варто вживати кофеїн протягом години після того, як він встає з ліжка.

Якщо ви теж належите до числа людей, які прагнуть випити першу чашку кави, ще не розкривши як слід очі після сну, – зверніть увагу на застереження фахівців. Фахівці настійно рекомендують не пити каву одразу після пробудження – за їх словами, організм повинен мати можливість прокидатися самостійно. Доводи дослідників опублікував сайт PubMed.gov.

Вчені вказують на те, що в першу годину після сну в організмі активно виробляється гормон стресу кортизол, який грає роль природного «вмикача», що переводить людське тіло в режим активності. За їх словами, кава, що вживається відразу після пробудження, “ламає” цей природний процес.

Читайте також:  Ознаки цукрового діабету та підвищеного цукру у жінок

Зокрема, кажуть представники науки, регулярне вживання кофеїну в найближчу годину після пробудження вранці, спонукає організм зменшувати вироблення «гормону пробудження» – у цьому просто немає потреби, оскільки людина отримує стимулятор ззовні. Проблема в тому, що до кофеїну з часом розвивається звикання і в якості будильника він діє менш ефективно, якщо не постійно підвищувати його дозу. Однак велика кількість прийнятого за раз кофеїну може негативно впливати на організм, надмірно навантажувати й нервову систему.

«Щоб не заважати тілу прокидатися самостійно, відкладіть прийом кави хоча б на годину з моменту пробудження», – поділилися рекомендацією експерти.

Читайте також:  Вчені спростували міф про здатність чаю нейтралізувати шкоду сигарет та алкоголю

Джерело: МедікФорум