Більшість людей переконані, що приймати душ гігієнічно кожен день, а багато хто вважає, що навіть двічі на день – вранці після сну і ввечері перед сном. Але що думають про це лікарі?

Лікар-дерматолог Андрій Перехрестенко нагадав, що шкіра є імунним і бар’єрним для шкідливих мікроорганізмів органом. Часте миття з використанням мила позбавляє шкіру захисної оболонки, яку для неї створюють корисні мікроорганізми. При цьому послаблюються бар’єрні функції шкіри, а, значить, слабшає і імунітет.

Спеціаліст підкреслив: стерильність людині протипоказана!

«На чисту шкіру, де майже немає флори, миттєво заселяються патогенні, більш агресивні мікроорганізми. В результаті це може завдати сильної шкоди організму людини», – сказав лікар.

Читайте також:  Найгірший хліб для здоров'я визначили вчені

Митися під душем слід два-три рази на тиждень, зазначив дерматолог.

Раніше небезпечною гігієнічною звичкою вченими було названо використання антибактеріальних засобів, зокрема, мила. Застосування антибактеріального мила фахівці вважають виправданим тільки при наявності пошкоджень на шкірі-подряпин, саден, порізів. У відсутність цих проблем зі шкірою антибактеріальне мило при щоденному митті робить організм лише більш вразливим для інфекцій.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News