У світі ведеться величезна кількість суперечок про те, чи можна пити каву. Одні твердо вірять в шкоду кави, а інші впевнені в її корисних властивостях. Насправді ж, пити каву потрібно, звичайно, в помірних кількостях. Кофеїн, про шкоду якого так багато говорять, надає цілющу дію на організм тільки в помірних дозах. Дізнайтесь із статті, про яку саме користь йде мова, і скільки чашок кави в день можна і потрібно пити.

10 причин пити каву замість ліків
1. Кофеїн запобігає розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона

Медичний центр досліджень хвороби Альцгеймера в місті Тампа, США, вивчив вплив кофеїну на розвиток синдрому. В ході дослідження з’ясувалося, що кофеїн на 65% зменшує ризик розвитку захворювання. Щоб досягти такого показника, потрібно щодня випивати по 1-3 чашки ароматного напою.

Федеральний університет Санта-Катаріни в Бразилії визначив шкоду кави по відношенню до розвитку хвороби Паркінсона. Люди, які намагаються кожен день пити каву, на 20% менше схильні до розвитку тремтливого паралічу Паркінсона.

2. Чашка кави проти цирозу печінки

В Інституті фармакологічних досліджень Маріо Негрі в Італії проводилися дослідження на визначення, чи є шкода кави для жовчного міхура. Але виявилося, що пити кавовий напій кожен день – це відмінна профілактика цирозу печінки. Напій зменшує шанс розвитку недуги на 50%.

3. Так, чи є шкода кави для серця?

Мабуть, найпоширеніший міф, що кофеїн провокує розвиток хвороб серця і судин. У Національному університеті Сінгапуру проводилися тривалі дослідження по даній темі. Виявилося, що кофеїн навпаки зміцнює органи кровоносної системи, впливаючи на серце, як мікротренування. 3 чашки ароматного напою в день достатньо, щоб в рази знизити шанс розвитку серцевих захворювань.

4. Чорна кава проти раку

В один час була досить популярною думка, що кавовий напій викликає рак. На щастя, це виявилося просто міфом. В Університеті Маріо Негрі з’ясували, чи можна пити каву, або він провокує розвиток злоякісних пухлин.

У ході досліджень вдалося з’ясувати, що шкода кави для організму не підтверджена. Крім того, любов до еспресо, американо знижує ризик розвитку пухлини молочної залози у жінок і передміхурової залози у чоловіків.

5. Кава — користь і шкода при діабеті

Шкоду кави для діабетиків також не підтверджений. Кофеїн не впливає на рівень цукру в крові, і не впливає на роботу медикаментів для лікування діабету. Але в Данії в Орхуському університеті довели, що напій корисний для підшлункової залози.

У складі продукту міститься кафестол – речовина, що змушує підшлункову активно виробляти гормон інсулін, коли в організмі підвищується концентрація глюкози. Тому регулярна кавова пауза зменшить ризик захворіти на цукровий діабет 2 типу.

6. Користь кофеїну для жовчного міхура

Лікарня Брігхем в Бостоні досліджувала користь і шкоду кави для жовчної системи. З’ясувалося, що напій покращує метаболізм, що запобігає розвиток подагри. Він допомагає виводити сечову кислоту з крові, яка часто накопичується в суглобах, викликаючи артрит та інші захворювання зв’язкових тканин.

Відомий американський доктор Готтліб Скотт також досліджував вплив кавового напою для жовчного міхура. Вченим доведено, що вживання напою щодня корисно для профілактики жовчнокам’яної хвороби. Від 3 до 5 чашок напою в день можуть знизити ризик утворення каменів у жовчному міхурі майже на 50%.

7. Кава для схуднення та м’язової сили

Університет Ковентрі у Великобританії провів детальні дослідження по впливу кавового напою на м’язову систему людини. Якщо регулярно вживати напій, м’язи стануть більш сильними, ризик отримати вивих або перелом значно зменшується, а координація рухів буде правильно налагоджена. Це сприяє спалюванню жирових відкладень. З цих причин підбадьорливий напій можна і літнім людям.

8. Як варити каву для омолодження

Співробітники Державного університету в Гренада, Іспанія, знайшли в кавовому напої неймовірно потужні антиоксиданти. Їх дія приблизно в 500 разів сильніша, ніж ефект вітаміну С. З їх допомогою організм може безперервно омолоджуватися, сповільнюючи процеси старіння.

У Жіночому університеті Іхва в Південній Кореї також вивчили вплив напою на процеси старіння. Кавовий екстракт природним чином усуває неглибокі зморшки, утримує колаген і еластин в клітинах, запобігаючи надмірний догляд рідини з тканин. З цієї причини кавомани виглядають більш молодими і здоровими, ніж люди, що не люблять пити каву.

Приготувати кавовий екстракт простіше простого. Для його приготування потрібні лише розчинний кавовий порошок, цукор і окріп. Отриманий засіб можна додавати в будь-які напої і десерти.

9. Кава брейк — запорука довголіття

Любов до напою впливає також на загальну тривалість життя. Вивчивши рівень смертності в декількох країнах, вдалося з’ясувати, що кавомани в середньому живуть довше. Пити каву корисно навіть для затятих курців. Цьому сприяють кофеїн і різноманітні омолоджуючі речовини в складі напою.

Однак пам’ятайте, що кавовий напій — все ж не ліки. Він лише природним чином зміцнює різні системи і органи людини, зменшуючи ризики розвитку ряду захворювань. І віддавайте перевагу тільки натуральному заварному продукту, щоб отримати максимум користі.

Джерело: HeadInsider