Вчені спростували міф про те, що для перетравлення селери потрібно більше калорій, ніж вона містить. Всі низькокалорійні продукти підходять для схуднення.

Вже давно існує точка зору про те, що у певних продуктів харчування є так звані «негативні» калорії. Це означає, що для їх перетравлення організм витрачає більше калорій, ніж вони в реальності містять. Але нове дослідження припустило, що все це не більше, ніж міф. Коли ящірок годували раціоном на основі селери, то вони зберігали до чверті всіх отриманих калорій вже після перетравлення їжі і виведення з організму. Отже, сама концепція «негативних» калорій провалилася. Зазначимо, що селера є одним з подібних продуктів, а іншим відносять огірки, салат латук і броколі.

Дослідники з Університету Алабами використовували в експерименті ящірок, летючих драконів, чий коефіцієнт метаболізму або кількість спалюваної енергії для виконання базових функцій ретельно розраховувався. Ящірок годували нарізаною селерою в еквіваленті 5% від їх маси тіла-приблизно стільки ж вони вживали б в тому випадку, якби жили в дикій природі. Для аналізу збиралися їх зразки фекалій і сечі, по ним визначалася кількість витраченої енергії.

Дослідження показало, що ящірки використовували приблизно 33% калорій в їжі для травлення, а 43% були виведені з організму. Отже, близько 24% калорій ящірки отримали від селери, але це становило еквівалент всього однієї хвилини. З урахуванням метаболізму ящірок, ці калорії згорали за 60 секунд. І хоча дослідження проводилося тільки на тварин, воно, на думку експертів, буде підтверджено і в ході експериментів на людях.

Джерело: МедікФорум