ГоловнаНовини Здоров'я3 найбільш шкідливі гігієнічні звички

3 найбільш шкідливі гігієнічні звички

Які з популярних гігієнічних звичок сучасних людей швидше шкідливі, ніж корисні? Експерти в області гігієни знайшли відповідь на це питання. Згідно з їх даними, людей постійно тягне до посиленого очищення шкіри і тіла, але така наполегливість у справі наведення чистоти їх і підводить.

гігієна

Зокрема, однією з найбільш небажаних звичок по догляду за тілом вчені вважають регулярне використання антимікробних гелів для рук. Останнім часом такі гелі стали вкрай популярними – до їх допомоги вдаються, не маючи можливості звично помити руки. Але фахівці констатують: постійне застосування гелів для рук негативно впливає на шкіру, висушуючи її, змінюючи природний бактеріальний склад на поверхні і тим самим роблячи схильною до різних пошкоджень. Крім того, в їх складі часто є додаткові речовини – конкретно, триклозан, оцінюваний наукою як небезпечна по цілому ряду причин для організму речовина.

Читайте також:  Вчені дізналися, який сир найкорисніший

Також радше шкідливою, ніж корисною, експерти вважають звичку чистити зуби відразу після їжі, – вона посилює вплив харчових кислот на зубну емаль і прискорено руйнує її. Також з подібною звичкою пов’язане зниження рівня фосфору в організмі.

Крім цього до небезпечних гігієнічних звичок вчені віднесли постійне використання жорстких мочалок і щоденне миття в гарячій воді з милом і косметичними скрабами. Подібними засобами очищення фахівці рекомендують користуватися не частіше одного-двох разів на тиждень. Занадто старанне миття позбавляє шкіру властивого їй захисного бар’єру і тим самим послаблює імунітет.

Джерело: МедікФорум