Лікарі довгі роки шукають ліки від вірусу імунодефіциту людини, але поки їх успіхи залишають бажати кращого. Як зараз йдуть справи з тривалістю життя хворих?

Насправді, не можна сказати, що медики можуть нічого зробити з ВІЛ – зараз існують препарати, які при грамотному застосуванні здатні дуже серйозно знизити вірусне навантаження. Про це говорять і факти – середня тривалість життя з ВІЛ за 20 років зросла майже на 20 років, а це серйозний результат. Тобто, більшість інфікованих доживають до старості.

Зараз з допомогою лікарів хворі на ВІЛ можуть довгі роки вести звичайне життя і народжувати здорових дітей, що ще п’ятнадцять років тому було майже неможливо. Є також випадки, коли за допомогою терапії вдавалося повністю позбавити організм від вірусу, але таких пацієнтів лише кілька, а щоб переконатися в результатах потрібно почекати досить довго, адже ВІЛ може «ховатися» в організмі. Тому поки немає підтверджених випадків лікування від вірусу, але є тисячі здорових дітей, які з’явилися на світ завдяки тому, що їх матері отримували лікування.

Читайте також:  Нефролог назвав 3 прості звички для захисту нирок

Як вважають фахівці, на даний момент термін життя ВІЛ-інфікованих людей практично не обмежений – при грамотній терапії вірус можна стримувати багато десятиліть. Є безліч інших факторів, що впливають на здоров’я і тривалість життя, але сам по собі ВІЛ більше не є причиною раптової загибелі.