Хоча жінок прийнято називати слабкою статтю , саме чоловіки відчувають більше болю після якихось значних операцій . А ось дріб’язкові хірургічні втручання викликають більше страждань саме у жінок , як з’ясували дослідники з Медичного університету Граца в Австрії.

Австрійські вчені поговорили з 10200 пацієнтами через 24 години після різного роду хірургічних операцій , як масштабних , так і абсолютно дріб’язкових . Виявилося , що чоловіки відчувають набагато більший рівень болю , якщо їм довелося перенести серйозну операцію. А ось жінки, навпаки , страждають від болю після не дуже серйозних хірургічних втручань , начебто будь-яких діагностичних процедур ( наприклад , біопсії ) .
 
Автори дослідження вважають , що отримані ними висновки можна пояснити тим , що жінки частіше живуть з розладами , що викликають хронічну біль , ніж чоловіки. І будь-яка додаткова кількість болю робить дуже сильний негативний ефект на самопочуття жінки. В цілому , представники обох статей реагують на біль абсолютно по-різному. Чоловіки на 27 % частіше стикаються з сильним або помірним болем після операцій на судинах або ортопедичних втручаннях . Жінки на 34 % частіше відчувають біль після незначних процедур.
 
” Статеві відмінності в сприйнятті болю все ще посилено обговорюються фахівцями , – заявили дослідники на конференції ” Євроанестезія ” , що проводилася в Стокгольмі. – Наша інформація не допомогла прояснити це питання на 100 %. Однак , грунтуючись на отриманих нами даних , можна припустити , що тип ( і складність ) хірургічного втручання відіграє роль у рівні болю у чоловіків і жінок “.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ ЧОЛОВІКИ ПОГАНО ПЕРЕНОСЯТЬ ХВОРОБИ

НА ЩО ЧОЛОВІКИ ЗВЕРТАЮТЬ УВАГУ ПРИ ЗНАЙОМСТВІ З ЖІНКОЮ