Страховики проаналізували рахунки, які приходять за лікування в лікарнях хворих коронавірусом. Виявилося, лікування обходиться в чималі суми.

Найбільші страхові компанії Німеччини розповіли виданню Welt am Sonntag, у скільки обходиться лікування однієї людини з коронавірусом в умовах стаціонару. Страховики відзначили, що суми бувають різними, але можна знайти «середню температуру».

За даними компанії АОК, лікування хворого в середньотяжкому стані обходиться в 10,7 тисячі євро — якщо перерахувати в гривнях за поточним курсом, вийде майже 355 тисяч. Клієнти страхової компанії Barmer в середньому отримують рахунок на 6,9 тисячі євро.

Якщо ж хворому потрібне підключення до ШВЛ, суми відразу зросту майже в чотири рази. Рахунки за лікування важких хворих приходять на 30-40 тисяч євро. І це без урахування подальшої реабілітації та лікування виниклих ускладнень по супутніх захворювань.

Згідно з дослідженням Берлінського технічного університету та Інституту економічних досліджень імені Лейбніца, штучна вентиляція легенів потрібна 14% пацієнтів, госпіталізованих з коронавірусом в Німеччині. Тобто, лікування більшості хворих обходиться приблизно в 10 тисяч євро на людину.

Зараз ситуація в країні залишається напруженою, кілька днів тому захворюваність досягала рекордних значень, але потім пішла на спад. Всього в Німеччині виявлено 357 тис. хворих коронавірусом, померли 9,8 тис. пацієнтів, а видужали – 290 тисяч.