Однією з форм фізичної активності, яка підтримує загальне здоров’я, є ходьба. Дослідники Американської кардіологічної асоціації (АКА) з’ясували, скільки кроків на день достатньо, щоб отримати максимальну користь. Висновки вчених були представлені на конференції АКА з епідеміології, способу життя та кардіометаболічного здоров’я.

У дослідженні взяли участь 16732 жінки старше 60 років. Всі вони носили спеціальні пристрої, які вираховували кількість зроблених кроків.

В результаті з’ясувалося, що ті, хто ходив часто, але “ривками”, наприклад, піднімався по сходах або робив роботу по дому, жили довше.

Більш того, кожна наступна 1000 кроків була пов’язана з 28% зниженням смертності протягом шестирічного періоду спостереження. Серед учасників, які робили понад 2000 кроків на день безперервно, ризик смерті знизився на 32%.

“Все більше досліджень показують, що будь-який рух краще, ніж сидячий спосіб життя. Наші результати продемонстрували, що зв’язок з довголіттям зберігається навіть для жінок, які не ходять багато.

2000 або більше додаткових кроків під час піку активності достатньо для більш довгого життя”, – розповів провідний автор дослідження Крістофер Мур.

Таким чином, мінімальна кількість кроків на день, яку потрібно зробити, щоб отримати користь від ходьби для здоров’я, становить 1000, навіть якщо це короткі періоди активності. В даний час АКА рекомендує присвячувати фізичним вправам не менше 150 хвилин на тиждень.