За словами імунодієтолога та нутриціолога Ганни Шутової, холодна погода восени та вкорочення світлового дня підштовхують людей до мимовільного переїдання.

З настанням холодів багато хто починає відчувати все більшу тягу до їжі і додають у вазі.

«Зі зниженням температури людині часто хочеться більше їсти, що призводить до набору ваги», – повідомила Ганна Шутова.

За словами медика, частково підвищений апетит і неконтрольоване переїдання в холодну погоду пояснюються еволюційними механізмами, що збереглися в організмі з давніх-давен. Частково тим, що стає менше світла, і це починає позначатися на вмісті в тілі вітаміну Д.

“Низький рівень вітаміну Д асоційований з нестабільним настроєм, емоційними переїданнями, і як наслідок, набором ваги”, – пояснила Шутова.

Враховуючи вплив названих факторів на апетит, лікар порадила для профілактики переїдання уникати охолодження та замерзання, тепло одягатися, а також вживати продукти, що містять «сонячний» вітамін.

Ще однією причиною зайвих перекусів та кілограмів у холодні місяці є надто мале вживання води, зниження рівня фізичної активності, додала спеціалістка.

Шутова наголосила: щоб не тягнуло весь час перекушувати, слід збалансовано харчуватися, мати три повноцінні прийоми їжі протягом дня.

«Перекуси між їдою стимулюють постійне вироблення шлункового соку, що робить нас постійно голодними, штовхаючи на переїдання. Обов’язково снідайте повноцінно, не в бігу. Режим харчування має бути триразовим із можливим одним перекушуванням (суворо не вуглеводним)», – поділилася рекомендацією медик.