Однакової для всіх щоденної норми вживання води не існує, проте є ряд рекомендацій в цьому питанні, яких слід дотримуватися. Про них розповіла нутриціолог Анастасія Гаврикова.

“Зазвичай я рекомендую орієнтуватися на наступні норми: 30 мілілітрів рідини на 1 кілограм ідеальної маси тіла. Під ідеальною масою тіла мається на увазі середина інтервалу нормальної ваги”, – розповіла експертка РИА Новости в суботу, 27 листопада.

За словами Гаврикової, 70% випитої за день рідини має припадати на воду. Зрозуміти, чи достатня кількість в день випито, можна за кольором сечі, говорить фахівець. Якщо вона темна, значить, – було випито недостатньо води – що зустрічається досить часто.

Читайте також:  Як правильно зберігати чай: 3 золоті правила, щоб зберегти смак і користь

За словами нутриціолога, вживання недостатньої кількості води призводить до того, що кров стає густішою і повільніше тече.

Крім того, знижується забезпечення клітин киснем, погіршується загальний фізичний стан, порушується концентрація уваги і з’являються дратівливість і головний біль. Можуть також спостерігатися погіршення пам’яті і уповільнення реакції, додала експертка.