Домашні справи – не найприємніший час проведення. Однак саме вони забезпечують тілу необхідну фізичну активність. Понад те, з допомогою можна запобігти розвитку відразу кількох видів ракових захворювань.

Таким висновком поділилися вчені з університету Сіднея. Вони відслідковували фізичну активність 22 тис. осіб протягом 7 років. Всі ці люди не відвідували спортзалу та не займалися домашнім фітнесом. Кожен учасник повинен був щодня носити спеціальний пристрій, який зчитує показники їхньої фізичної активності.

За 7 років спостережень фахівці виявили онкологічні захворювання у 2,3 тис. осіб. Середній вік хворих склав 62 роки. Водночас фахівці з’ясували, що лише 3,5 хвилини інтенсивного фізичного навантаження щодня скорочують ризик розвитку раку на 18%. Такий вид тренувань називається VILPA.

Один з авторів дослідження, професор Еммануель Стаматакіс пояснив, що VILPA в деякому сенсі аналогічна до застосування принципів інтенсивних інтервальних тренувань у повсякденному житті.

Якщо збільшити час прибирання вдома, взявши до рук пилосос чи швабру, запобігти розвитку онкозахворювань можна на 32%, стверджують вчені. До списку домашніх справ, які можуть замінити тренування у спортзалі, також входить миття підлог та вікон, прибирання у ванній кімнаті або роботи в саду.