Чи можна мазями вилікувати варикозне розширення вен. Чим вони корисні, а в яких випадках – лише порожні обіцянки.

Варикозне розширення вен – це захворювання, викликане застоєм крові і недостатністю сполучної тканини, з якої утворені кровоносні судини і клапана вен.

У запущених випадках потрібне хірургічне втручання. Але не допустити цього зазвичай допомагає лікувальна фізкультура і компресійну білизну. Яку роль при варикозі грають мазі, які так часто нам показують в рекламі.

Це, так звана, симптоматична терапія. Мазі тільки прибирають неприємні симптоми, які проявляються в хворих ногах. Зазвичай, при цьому захворюванні, людина відчуває сильну втому ніг, тяжкість і навіть жар. Як правило, мазі містять охолоджуючі і знеболюючі речовини, які купируют неприємні відчуття.

Крім того, практично всі мазі від варикозу містять антикоагулянти, речовини, що зменшують в’язкість крові, що знижує рівень застійних явищ в ногах.

Що стосується зазвичай заявлених властивостей популярних мазей від варикозу – зміцнювати стінки судин, це не зовсім так. Застосування мазі, дійсно, благотворно впливає на стінки судин, але тільки, коли мазь нанесена. Скільки-небудь більш довгого і дієвого ефекту, на жаль, поки не виявлено.

Не ігноруйте лікувальну фізкультуру і вчасно звертайтеся до лікаря, щоб не запустити захворювання. Адже, купірування симптомів тільки ускладнює справи.