Головними з них можна вважати вік і терміни звернення за лікарською допомогою.

У Пекіні провели дослідження клінічної картини хворих, госпіталізованих в числі перших після зараження в Ухані, і виявили основні причини, через які зараження коронавірусом закінчилося смертю.

Проаналізувавши історії хвороб майже 200 пацієнтів, госпіталізованих в період з 29 грудня 2019 року по 31 січня 2020-го, були зроблені висновки, що середній вік тих, хто видужав склав 52 роки, а померлих – 69 років.

Учасник дослідження доктор Жібо Ліу (Zhibo Liu) відніс до першого фактору ризику летального результату від COVID-19. Збільшують небезпеку смерті супутні захворювання, такі як ознаки зараження крові (сепсис) і проблеми зі згортанням крові. Негативно впливає також високий кров’яний тиск, діабет і тривале застосування неінвазивної вентиляції легенів.

– Летальний результат у літніх людей пов’язаний частково з природним віковим ослабленням імунної системи і підвищеною запальною реакцією, яка сприяє розмноженню вірусу. Крім того, більш тривала реакція на запалення викликає пошкодження серця, мозку та інших органів, – стверджує доктор Ліу.

У дослідженні також уточнюється період, протягом якого хворі становлять загрозу для оточуючих. На думку вчених він може становити від 8 до 37 днів. У загиблих, наприклад, активність вірусу тривала до смерті.

При цьому слід врахувати, що карантин, на який відправляють людей при підозрі на зараження, і тривалість лікування ніяк не пов’язані за термінами. Інкубаційний період COVID-19 становить 14 днів, протягом яких він починає проявлятися. А ізоляція і лікування хворих з уже підтвердженим діагнозом залежить від активності вірусу в організмі.

Велику роль тут відіграють терміни звернення за допомогою. У тих, хто звернувся раніше лікування проходить швидше і не залишає наслідків.

Раніше повідомлялося, що вчені Мельбурнського університету встановили, що близько двох третин випадків зараження новим типом коронавірусу в Китаї та інших країнах могло залишатися непоміченим. Якщо припущення дослідників вірні, то коронавірус COVID-19 може виявитися менш смертоносним, ніж припускають медики.