Деменція — загальний термін для позначення симптомів, пов’язаних із занепадом мозку, — у найближчі десятиліття посилюватиметься в міру того, як дедалі більше британців набуде літнього віку. Системи охорони здоров’я готуються до кризи, але її наслідки можна пом’якшити.

Поточні дослідження проливають світло на роль, яку дієта грає у погіршенні роботи мозку. За словами доктора Мішель Лучано з Единбурзького університету, якщо ви хочете підтримувати свій мозок у хорошій формі, вам слід обмежити споживання насичених жирів. Насичені жири, які зазвичай є твердими при кімнатній температурі, пов’язані з поганим результатом серцево-судинної системи, а те, що погано для серця, незмінно погано для мозку.

Виділивши деякі з найнебезпечніших продуктів, таких як вершкове масло, пальмове масло, молочні продукти та м’ясо, доктор Лусіана пояснила, як насичені жири можуть підірвати здоров’я мозку. Споживання насичених жирів «пов’язане з погіршенням розумових навичок у похилому віці».

Що кажуть докази

Дослідники виявили, що люди з більш високим рівнем насичених жирів у крові схильні до розвитку недоумства, включаючи хворобу Альцгеймера – найбільш поширений тип.

Група вчених на чолі з доктором Майкеном Дженсеном та доктором Ман’єю Кох, які працюють у Гарвардській школі громадської охорони здоров’я ім. Т. Х. Чана, шукала 45 різних типів жирових частинок, які могли циркулювати в крові 1252 людей похилого віку, 498 з яких Розвинулася деменція приблизно через п’ять років після забору крові.

Люди з більш високим рівнем насичених жирів у крові з більшою ймовірністю будуть відчувати когнітивні порушення та захворювати хворобою Альцгеймера, ніж люди з вищим рівнем лінолевої кислоти – поліненасиченої жирної кислоти омега-6. міститься у багатьох рослинних оліях.