Представниці прекрасної статі частіше за чоловіків страждають від головного болю – у деяких випадках по 15 днів на місяць. Такого висновку дійшли вчені з Норвезького університету науки та технології.

Дослідники з Норвегії встановили, що представниці прекрасної статі значно частіше страждають від головного болю. Цілих 6% жінок або кожна двадцята стикаються з цими болями по два тижні на місяць.

Таке болісне життя, на противагу цьому, запровадять лише 2,9% чоловіків. Глобальний огляд проблем із головними болями також показав, що жінки вдвічі частіше стикаються з мігренями.

Було встановлено, що 17% жінок у якийсь період свого життя страждають від мігрені, які можуть тривати до трьох днів поспіль, призводити до нудоти та підвищеної чутливості до світла та звуків.

А ось із чоловіків із цими дуже болючими симптомами стикається всього 8,6%. Однією з причин такої статевої нерівності можуть бути зміни в гормонах, яким більше схильні жінки. Значна кількість флуктуацій естрогену здатна спровокувати головний біль.

Автори цього спостереження провели метааналіз 357 досліджень з питань головного болю з 1960-х років і до сьогодні. Було встановлено, що в будь-який день на нашій планеті кожен шостий її житель має головні болі.