Слабоумство перетворюється в серйозну проблему, з кожним роком охоплюючи все більшу кількість людей. У найближчі десятиліття очікується зростання випадків цього захворювання. Але це не привід опускати руки. Просто необхідно віддавати собі в цьому звіт і приймати заходи щодо профілактики цього захворювання. Зростання кількості хворих на слабоумство має своє пояснення.

Справа в тому, що тривалість життя людей з кожним роком збільшується. Це означає, що кожен раз в нашому суспільстві стає більше літніх людей. У свою чергу, ця вікова група має високий ризик розвитку дегенеративних захворювань нервової системи, наприклад, хвороби Альцгеймера. Слабоумство також відноситься до їх числа.

Саме тому нам доводиться стикатися з реальністю, яка всього лише кілька десятиліть тому могла б здатися дивною.

Це означає, що кожному з нас необхідно приймати відповідні заходи. Медичні фахівці і вчені повинні розробити нові методи лікування цих захворювань і поліпшити їх діагностику.

Громадським інститутам потрібно розробити адекватну систему догляду за такими пацієнтами, яка гарантувала б їм гідне життя в хороших умовах.

Що стосується кожної людини окремо, то на нас лягає велика відповідальність: кожному з нас необхідно уважно піклуватися про своє здоров’я і вживати заходів для того, щоб знизити ризик розвитку слабоумства в літньому віці.

Це дуже важливо. Хоча ні в кого з нас немає стовідсоткової можливості уберегтися від різних захворювань, цю ймовірність можна значно знизити. Стане чи недоумство нашою проблемою чи ні — залежить від наших звичок і способу життя, який ми ведемо.

Читайте також:  Дві кави на день подвоюють ризик смерті для гіпертоніків
1. Стимуляція головного мозку: одних лише судоку недостатньо

розмовляти

Для того, щоб уникнути зниження інтелектуальних здібностей, необхідно стимулювати головний мозок.

Головний мозок людини — дивовижний орган, який володіє високою нейропластичністю. Завдяки їй ми щодня створюємо нові зв’язки між нейронами і створюємо нові нейронні пласти.

Так от, якщо ти вважаєш, що для цього буде досить одних лише кросвордів і судоку, ти глибоко помиляєшся.

 • Для профілактики недоумства людині необхідна соціальна взаємодія, спілкування, нові цілі та досвід, навчання. Необхідно розширювати перспективи свого внутрішнього світу, сміятися, сперечатися і знаходити натхнення в людях, які нас оточують.
 • Коли ми вчимося чомусь новому, наш головний мозок отримує сильну стимуляцію. І чим складніше будуть нові навички, тим краще. Наприклад, велику допомогу в профілактиці недоумства людям старше 60 років може надати навчання гри на музичному інструменті.
2. Жирні кислоти омега-3

Риб'ячий жир

Масла, які містяться в рибі добре живлять наш головний мозок. Те ж саме стосується волоських горіхів, авокадо та інших продуктів, що містять велику кількість жирних кислот омега-3.

 • Ці поживні речовини покращують роботу нашого інтелекту, дозволяють нам піклуватися про здоров’я серця і є відмінною профілактикою нейродегенеративних вікових захворювань.
 • Ніколи не буде зайвим внести невеликі зміни в свою дієту і включити в свій раціон продукти, що містять омега 3, або відповідні вітамінні комплекси.
Читайте також:  Медики назвали перші симптоми раку ротової порожнини
3. Аспірин і здоров’я головного мозку

Вживання аспірину здатне з часом знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера. До такого висновку прийшли британські вчені, результати досліджень яких були опубліковані на сторінках журналу «Телеграф».

 • На їхню думку, невелика кількість аспірину, прийнята в певному віці, здатне захищати клітини головного мозку.
 • Ацетилсаліцилова кислота знімає запальні процеси в м’язах і суглобах, а також захищає головний мозок від дегенеративних захворювань і смерті нейронів.
 • Також аспірин розріджує кров, що є хорошою профілактикою інфаркту та інсульту.
 • Мова йде про те, щоб приймати невелику кількість аспірину щодня.

Твій лікуючий лікар повинен оцінити рівень ризику розвитку нейродегенеративних захворювань з урахуванням твоїх індивідуальних особливостей. Після цього він підкаже тобі, чи варто приймати аспірин.

4. Фізичні вправи і середземноморська дієта

Середземноморська дієта

Хороша дієта повинна включати в себе не тільки жирні кислоти омега-3, але і клітковину, свіжі овочі і фрукти, м’ясо птиці і горіхи.

 • Якщо ти хочеш піклуватися про здоров’я серця і мозку, рекомендується щодня випивати по келиху червоного вина.
 • Середземноморська дієта є найбільш збалансованою системою живлення, до якої кожен з нас може долучитися.
 • Зверни увагу на оливкову олію та рис, уникай вживання напівфабрикатів. Їж сезонні овочі і фрукти, намагайся включати в свій раціон якомога більше натуральних продуктів. Завдяки цьому твій організм завжди буде отримувати достатню кількість корисних для здоров’я мінералів, вітамінів і антиоксидантів.
 • При цьому необхідно пам’ятати про те, що якщо ти хочеш мати високу якість життя і уникнути старечого слабоумства, необхідно приділяти увагу фізичним вправам.
Читайте також:  Чи потрібно мити сиру курку перед приготуванням

Будь активним кожен день, роби прогулянки, плавай, танцюй, катайся на велосипеді, піднімайся по сходах пішки. Пам’ятай про те, що якщо перед тобою стоїть вибір між переглядом телепередач і прогулянкою, завжди краще вибирати останню.

5. Слабоумство і серце

У нашій статті ми поговорили про те, як можна допомогти своєму головного мозку зберегти здоров’я і активність до глибоких років, підтримувати його нейронні зв’язки і забезпечувати його всіма необхідними поживними мікроелементами. З часом це дозволить створити міцну броню для захисту від нейродегенеративних захворювань.

Так от, існує ще один фактор, на який потрібно звернути увагу. Якщо ми не дбаємо про наше серце, наш головний мозок поступово стає слабкішим, втрачає здоров’я і здатність протистояти різним захворюванням.

Саме тому так важливо підтримувати в нормі наступні показники:

 • Рівень холестерину в крові
 • Рівень цукру в крові
 • Артеріальний тиск
 • Масу тіла

Нарешті, необхідно відзначити, що велику роль у профілактиці недоумства грає наше емоційне здоров’я.

Пам’ятай про те, що стрес і нервове напруження є найлютішими ворогами головного мозку і серця людини.